voda s_citronom_a_limetkouČistá voda bez nej nie je možný život, či už v rastlinnej, alebo v živočíšnej ríši. Silu vody by nemal nikto podceňovať, je alfou a omegou zdravia a života vôbec.
V organizme vďaka nej prebiehajú kľúčové procesy, je "liekom na všetko".

Nie je len nápomocná pri problémoch a liečbe obličiek a močových ciest ona podporuje aj krvný obeh, vyrovnáva krvný tlak, znižuje hladinu cukru v krvi, pomáha kĺbom, odstraňuje bolesti hlavy, poruchy spánku a dokonca zlepšuje pamäť. Pri nadváhe pomáha likvidovať uložené tuky v tele.

Denne by sa malo vypiť aspoň 2 litre vody. Ak dodržiavate správny pitný režim vaša pokožka bude jemná a napnutá s mladistvejším vzhľadom. Je viacero dôvodov, prečo je voda na prvom mieste v potravinovom reťazci.

 

- Zelený čaj pitie tohto čaju podporuje činnosť centrálnej nervovej sústavy, spomaľuje degeneráciu buniek a rast nádorov, vplýva na správne fungovanie mozgu a nervov, upravuje krvný tlak, odbúrava cholesterol z krvi a zabraňuje kôrnateniu tepien, neutralizuje vplyvy žiarenia, je účinný pri detoxikácii organizmu a spaľovaní tukov v tele.


- Brusnicová šťava lieči zápaly močových ciest a močového mechúra, je účinným pomocníkom pri hnačkách, bolestivej menštruácii a pri chrípke.

 

- Kefír (cmar) obnovuje črevnú mikroflóru, v tráviacom trakte pomáha rovnováhe kvasinkám a baktériám, tým stimuluje imunitný systém, taktiež rozkladá ťažko stráviteľné látky a bráni ich zhromažďovaniu a hnitiu v črevách, lieči zápchu, pomáha pri ekzémoch, kvasinkových infekciách, ochorenie žlčníka a pečene.

 

- Červené víno znižuje riziko Alzheimerovej choroby a demencie, zároveň pôsobí ako prevencia proti mŕtvici a srdcovému infarktu. Po jedle sa odporúča pohárik vína, zabraňuje ukladaniu tukov v tele.

cervene vino

 

- Mrkvová šťava je vhodná pre krásnu pleť, betakarotén ktorý obsahuje a vitamín A posilňujú imunitný systém, zvyšuje sa aj odolnosť proti infekčným chorobám, pomáha pri liečbe a poruchách hrubého čreva.

 

- Šťava z červenej repy podporuje chuť do jedla a chráni pred voľnými radikálmi, zároveň pomáha pri chudokrvnosti, podporuje vylučovanie cholesterolu, olova a rádioaktívnych látok z organizmu (detoxikuje), prospieva pokožke, vlasom i nechtom. 

 

- Jablčný ocot je známy najmä svojou podporou pri spaľovaní tukov a podpore činnosti čriev, zvyšuje okysličovanie krvi, zlepšuje metabolizmus, posilňuje trávenie a pôsobí ako dezinfekcia proti črevným parazitom.

 

- Pomarančova šťava je výbornou prevenciou proti chrípke a nachladnutiu, podporuje trávenie.


- Pivo nezatracujme ho, zlepšuje minerálnu hustotu kostí a tým chráni pred osteoporózou. Vďaka flavinoidom v chmeli pomáha chrániť telo pred rakovinou, infarktom, znižuje riziko demencie a srdcovocievnych ochorení.

pivo

 

- Káva a všetkým známy kofeín predchádza zužovaniu ciev a vzniku krvných zrazenín. Údajne pitie kávy pomáha udržať rozumové schopnosti počas starnutia.


Všetky ovocné a zeleninové šťavy doma odšťavené sú vhodné na pitie v akomkoľvek množstve ako prírodný zdroj tekutín s obsahom zdravých telu potrebných živín, vitamínov a minerálov. Môžu sa piť aj cielene na podporu liečby, ale aj ako prevencia proti prípadným chorobám.

 

Martull

ZDIEĽAJTE NÁS