Pohyb a fit

bolest chrbat krk chrbtica

Chrbtica a kĺby patria medzi najviac namáhané časti pohybového aparátu. Niet divu, že práve na nich sa potom prejavujú následky životného štýlu – dlhého sedenia, ťažkej práce, nadváhy... Hoci vyskočená platnička trápi čoraz viac mladých ľudí, stále zostáva veľkým a najmä bolestivým problémom súvisiacim s vyšším vekom.

lekarnicka

Balíte na dovolenku a pýtate sa na čo nezabudnúť? Než si zo svojho zoznamu odškrtnete plavky, sandále a ručníky, uistite sa, že máte so sebou aj dobre pripravenú lekárničku. V ideálnom prípade ju nebudete vôbec potrebovať, ale ak sa niečo stane, verte, že ju oceníte. Čo by v cestovnej lekárničke určite nemalo chýbať?

pohyb cyklista001

Cyklistika sa v posledných rokoch stáva čoraz populárnejšou. Ako by nie. Vďaka bicyklovaniu nielenže spoznávate krásy okolia, dýchate čerstvý vzduch, ale môžete aj ubrať na váhe. Ako správne jazdiť, aby ste sa na váhu pozerali s radosťou?

pohyb senior

Začať športovať vo vyššom veku môže byť výzva, ale je to veľmi dôležitý faktor udržiavania dobrého zdravia a fyzickej kondície. Bez ohľadu na vek totiž človek potrebuje v živote dve veci – sociálne kontakty a pohyb. Užite si kopec zábavy, spoznajte nových ľudí a odmenou vám bude lepšie zdravie.

operacia

Ak plánujete operáciu, budete chcieť stráviť nejaký čas prípravou. To znamená starať sa o svoje zdravie, naučiť sa čo najviac o postupe a spoznať ľudí, ktorí sa o vás budú starať. Plánovanie dopredu vám pomôže zaistiť úspešný postup a rýchlejšie zotavenie. Čo by ste mali urobiť, aby ste sa správne pripravili na operáciu? Tu je pár tipov, ako pripraviť svoju myseľ aj telo.

bolest klby

Bolesť kĺbov zažije v živote skoro každý človek. Často počujeme ponosy na stuhnuté a boľavé kĺby od starších ľudí. Problémy sa však nevyhýbajú ani mladšej generácii. Čo spôsobuje bolesti kĺbov a ako sa im efektívne vyhnúť?

zranenia zimne sporty

Zimné športy prispievajú k udržiavaniu kondície a dobrého psychického zdravia. Prinášajú však so sebou aj veľa rizík. Úrazy na snehu či ľade sú bolestivé. Ako im čo najlepšie predchádzať? Čo robiť v prípade, keď ste už úraz utrpeli?

prsia meranie

Vaše prsia milujú cvičenie! To nám môžete veriť. Už trochu viac by ste mali pochybovať o tvrdení, že sa cvičením môžu zväčšiť. Alebo je to možné? Existujú cviky na zväčšenie objemu pŕs?

aplikacie sport

Športové aplikácie sa stali neoddeliteľnou súčasťou tréningov nielen profesionálov. Pomáhajú presne odmerať všetky vaše aktivity, vďaka čomu získate neoceniteľné poznatky, ktoré vás budú posúvať ďalej. Prečítajte si, aké aplikácie pre športovcov by nemali chýbať vo vašom mobilnom telefóne.

zdravie seniori cvicenie

Bez ohľadu na vek človek potrebuje v živote dve veci – sociálne kontakty a pohyb. Pomáhajú udržiavať zdravie tela aj ducha a dávajú životu nový rozmer. Aké športy sú vhodné pre seniorov a je vôbec rozumné začať športovať vo vyššom veku?

pohyb zdravie

S cieľom zvýšenia povedomia verejnosti o zdravom životnom štýle s dôrazom na význam dostatočnej pohybovej aktivity vyhlásila Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) 10. máj za Svetový deň pohybom ku zdraviu.

cvicenie svalovica2

Každý, kto sa športu venuje pravidelne, vie, že niekedy sa bolesti po športe nevyhneme. Bolesť kĺbov a svalov, kolien a krížov po cvičení vo fitku nezažívajú len profesionálni športovci. Kedy je bolesť svalov po cvičení namieste a kedy môže znamenať problém?

Odporúčame