Prepadli mu hlavne majitelia mestských bytov, ktorým sa cnie po prírode, nestratia sa ale ani v rodinných domoch na dedine. Je plný izbových rastlín, prírodných materiálov a do interiéru vnáša pôsobivý pokoj a pohodu. Inšpirujte sa tipmi, ako vniesť kúsok nespútanej džungle aj do vášho domova.

To, že počasie ovplyvňuje zdravie našich zubov, nie je žiadna novinka. Dôvodov je hneď niekoľko. Počas kratších dní a dlhých večerov máme vo zvyku jesť viac pečiva a sladkostí, jednoducho povedané, cukru.

Diabetes mellitus – cukrovka je v súčasnosti jedno z najčastejších a najzávažnejších chronických ochorení a jeho výskyt neustále stúpa.

Ako môžete zlepšiť svoj imunitný systém? Celkovo vaša imunita robí skvelú prácu pri obrane proti mikroorganizmom spôsobujúcim choroby. Ale niekedy zlyhá - oslabená imunita: Baktérie vás úspešne napadnú a spôsobia, že ochoriete.

Slovenský Červený kríž opäť oslovuje verejnosť s témou bezpríspevkového darcovstva krvi. Kampaň Študentská kvapka krvi je zameraná hlavne na prvodarcov a mladých ľudí.

Určité aktivity a prostredie môžu spôsobovať nepríjemnú bolesť zubov. Najmä, ak ich nemáte v poriadku.

Kto z nás nesníva o dokonalom úsmeve? Krásne biele, ale najmä rovné zuby má však len veľmi malé percento populácie. Zvyšok trápia menšie či väčšie problémy s nedokonale usporiadanými, prípadne prekríženými zubami. Ako sa k tomuto problému stavajú Slováci?

Svetový deň srdca vytvorila Svetová federácia srdca, každoročne si ho pripomíname 29. septembra a je zameraný na informovanie verejnosti na celom svete o kardiovaskulárnych (srdcovo-cievnych) ochoreniach.

Nástup detí do kolektívu sa prekrýva s príchodom jesene, pre ktorú je typická zvýšená aktivita vírusov. Častejšia chorobnosť detí po vstupe do kolektívu je preto úplne prirodzená.

Podarilo sa, čakáte dieťatko! Okrem očakávania plného radosti čaká budúcu maminu aj množstvo obmedzení. Zrazu si nemôže dopriať mnoho potravín, ktoré miluje, ani šálku voňavej kávy. Alebo môžete?

Alzheimerovu chorobu označujeme tiež ako stareckú demenciu, ale čo je to Alzheimerova choroba?

Každoročne sa venuje 12. september prevencii ústneho zdravia ako Európsky deň ústneho zdravia. Jeho cieľom je poukázať, aké dôležité je pre človeka mať zdravé zuby.

Odporúčame