Kozmetika a zdravie

Slnečné žiarenie vyvoláva v koži množstvo biologických efektov, ktoré môžu byť pre nás užitočné, ale i škodlivé.

Špeciálne miesta potrebujú špeciálnu starostlivosť
Čo už len môže byť zložité na intímnej hygiene?! Citlivé partie treba umyť rovnako ako zvyšok tela a hotovo!
Akých prehreškov sa v tomto smere dopúšťame?

Zrnková káva patrí k najlepším prírodným prostriedkom v boji s celulitídou. Kofeín obsiahnutý v káve je skvelým diuretikom, takže pomáha rýchlejšie a viac vylučovať vodu z tela. Okrem toho pôsobí aj na lymfatický systém a pomáha organizmu zbaviť sa toxických látok, urýchľuje metabolizmus aj spaľovanie tukov.

V dobe, keď sme zahltení pochybnými druhmi potravín a ani so stavom ovzdušia to nevyzerá ružovo, uchyľujeme sa k riešeniam, ktoré nám pomáhajú ľahšie kráčať za zdravým životným štýlom.

Správna a dôkladná starostlivosť o pleť je dôležitá nielen pre zdravší vzhľad tváre, ale tiež pre menšie množstvo vrások a nedokonalostí. Podstatné je pleť odličovať, vždy ju zbaviť make-upu a tiž ju starostlivo hydratovať. Ako ale pleť tak dôkladne čistiť?

Na čistenie pleti sa kladie dôraz už skutočne dlho. Je to preto, že pokiaľ má mať pleť zdravý vzhľad, vypadať mladistvo a sviežo, tak musí byť každý večer skutočne čistá.

Už 33. ročník najväčšieho veľtrhu kozmetiky na Slovensku otvorí brány najnovším trendom v oblasti skrášľovania 5. októbra.
Bratislavská Incheba sa opäť stane dejiskom prezentácie všetkého, čo súvisí s krásou a zdravým životným štýlom. Jesenná edícia veľtrhu Interbeauty sa uskutoční 5. až 7. októbra od 10:00 do 18:00 a pod jednu strechu sústredí odborníkov, desiatky kozmetických značiek a stovky produktov pre krásnu pleť, telo, vlasy i nechty.

Odporúčame