Nápoje

skoricovo mliecna pochutka

Lahodný nápoj s priaznivými účinkami na vaše zdravie. Škorica má totižto rôzne zdraviu prospešné účinky.

melon limonada

Melónová sezóna umožňuje využiť plody rôznym spôsobom, môžete si z neho urobiť aj vynikajúce letné osvieženie v podobe lahodného nápoja.

limonada uhorka

Uhorková limonáda je výborná a osviežujúca počas leta. Výborne chutí a na prípravu je jednoduchá.

citronova limonada

Z citrónu vymačkáme alebo odšťavíme šťavu z jedného či dvoch citrónov, ktorú zmiešame s trstinovým cukrom a vlejeme do džbána či limonádového pohára. Dolejeme pitnou vodou alebo minerálkou ozdobíme plátkom citróna a mätou.

 

pomarancova limonada m

Trstinový cukor pomačkáme s posekanými lístkami mäty a medovky, pridáme odšťavenú šťavu z pomaranča aj samotnú dužinu. Zalejeme studenou vodou alebo sódou či minerálkou. Ak máme radšej kyslejší, pridáme šťavu z citróna. Na schladenie môžeme použiť kocky ľadu.

lieciva baza cierna

Kvety obsahujú vitamín C , silice, triesloviny, glykozidy a organické kyseliny. Používa sa pri prechladnutí, horúčkovitých ochoreniach dýchacích ciest, na tíšenie kŕčov tráviaceho traktu i pri nadúvaní, pomáha tiež aj pri migrénach a ischiatických zápaloch.

cernicovy liker domaci m

Z černíc sa dá pripraviť celý rad dobrôt. Máme tu pre vás jeden tip, ako ich skvele využiť.
Je to recept na jeden z rady skvelých likérov, na ktoré môžeme využiť drobné záhradné alebo lesné ovocie.

baza cierna

V bazových bobuľkách je veľké množstvo vitamínu C, B, flavonoidy, ovocné kyseliny a to najmä kyselina jablčná, citrónová, askorbová, éterické oleje, farbivo atokyán, ktorý pôsobí ako antioxidant, čiže chráni bunkové membrány pred pôsobením voľných radikálov, triesloviny, pektín a iné látky.

Smoothie so zeleným jačmeňom

V dnešnej dobe sú veľmi populárne Smoothie. V horúcich dňoch a pri správnej kombinácií nám dokonca môžu nahradiť aj hlavné jedlo.

nahlad melon vodovy

Príjemná, lahodná a jemná chuť tohto kokteilu, ktorá nie len osvieži, ale aj zasýti. Z plátov melóna odstráňte všetky zrniečka a vložte do kokteilového pohára na rozmixovanie.

nahlad citron2

Nenáročná na prípravu, lahodná, osviežujúca, bez farbív a iných konzervačných nezdravých prípravkov - domáca klasika.

bananovy-napoj

Banány ošúpte a nakrájajte na kolieska. Osem koliesok nechajte na ozdobu, ostatné rozmačkajte vidličkou na pyré.

Odporúčame