Ochorenia

bolest v bruchu

Ťažkosti s trávením, pálenie záhy, problémy s nafukovaním, pomalé trávenie, hnačka, zápcha, to všetko sú nepríjemnosti, ktoré komplikujú život, oslabujú imunitu a prejavia sa dokonca aj na stave pokožky či vlasov. Ako si s nimi poradiť?

21. september - Svetový deň Alzheimerovej choroby bol vyhlásený Svetovou zdravotníckou organizáciu (WHO) a poukazuje na celospoločenský závažný problém, ktorý sa čoraz častejšie vyskytuje nie len u seniorov, ale i u mladšej populácie.

ochorenie rakovina

Prírodné sacharidy - beta glukány, ktoré sa nachádzajú v niektorých druhoch potravín a húb, preukázateľne pomáhajú lepšie znášať nežiaduce účinky liečby rakoviny. Tým zvyšujú šancu pacientov absolvovať celú liečbu a uzdraviť sa.

meranie tlaku tlakomer2

Návšteva praktického lekára môže mať pre mnohých prekvapivé závery. Je to aj prípad hypertenzie, teda vysokého krvného tlaku. Bol nameraný každému piatemu pacientovi na Slovensku, ktorý navštívil svojho všeobecného lekára a zmerali mu tlak.

obezita rizika

Jedným z najvýznamnejších celosvetových zdravotníckych problémov posledných rokov sa stala epidémia nadváhy a obezity. Za posledných 50 rokov sa výskyt obezity takmer strojnásobil, počet obéznych ľudí sa neustále zvyšuje a to nielen u dospelej ale i u detskej populácie.

teplota dieta chripka

Zimné mesiace sa spájajú s vyššou chorobnosťou detí. Trápia ich najmä respiračné ochorenia. Pri ľahkom a stredne ťažkom priebehu je to však veľmi dobrá správa pre detskú imunitu.

Aj tento rok si 4. februára pripomíname Svetový deň boja proti rakovine, ktorý v roku 2002 vyhlásila Medzinárodná únia proti rakovine (UICC). Jeho cieľom je zvýšenie povedomia verejnosti o rakovine a taktiež upriamenie pozornosti na dôležitosť prevencie nádorových ochorení, či už primárnej alebo sekundárnej.

vysetrenie zraku

Pravidelná kontrola zraku je maličkosť, ktorá dokáže v mnohých prípadoch zachrániť nielen samotný zrak. V našom článku sa dozviete, prečo je prevencia dôležitá, aké všetky ochorenia môže odhaliť, ale aj v akých časových intervaloch by ste mali podstúpiť očné vyšetrenie.

mocovy mechur bolest

Problémy s močovým mechúrom dokážu veľmi znepríjemniť život. Ako sa prejavujú a čo pri výskyte treba robiť?

kasel caj med

Liečbu kašľa môžete doplniť o domáce liečivá – sirupy, bylinkové čaje alebo med s rôznymi kombináciami potravín.

Diabetes mellitus – cukrovka je v súčasnosti jedno z najčastejších a najzávažnejších chronických ochorení a jeho výskyt neustále stúpa.

posilnenie imunity

Ako môžete zlepšiť svoj imunitný systém? Celkovo vaša imunita robí skvelú prácu pri obrane proti mikroorganizmom spôsobujúcim choroby. Ale niekedy zlyhá - oslabená imunita: Baktérie vás úspešne napadnú a spôsobia, že ochoriete.

Odporúčame