Ochorenia

Návšteva praktického lekára môže mať pre mnohých prekvapivé závery. Je to aj prípad hypertenzie, teda vysokého krvného tlaku. Bol nameraný každému piatemu pacientovi na Slovensku, ktorý navštívil svojho všeobecného lekára a zmerali mu tlak.

Diabetes mellitus – cukrovka je v súčasnosti jedno z najčastejších a najzávažnejších chronických ochorení a jeho výskyt neustále stúpa.

Ako môžete zlepšiť svoj imunitný systém? Celkovo vaša imunita robí skvelú prácu pri obrane proti mikroorganizmom spôsobujúcim choroby. Ale niekedy zlyhá - oslabená imunita: Baktérie vás úspešne napadnú a spôsobia, že ochoriete.

Svetový deň srdca vytvorila Svetová federácia srdca, každoročne si ho pripomíname 29. septembra a je zameraný na informovanie verejnosti na celom svete o kardiovaskulárnych (srdcovo-cievnych) ochoreniach.

Nástup detí do kolektívu sa prekrýva s príchodom jesene, pre ktorú je typická zvýšená aktivita vírusov. Častejšia chorobnosť detí po vstupe do kolektívu je preto úplne prirodzená.

Alzheimerovu chorobu označujeme tiež ako stareckú demenciu, ale čo je to Alzheimerova choroba?

Viete čo je fetálny alkoholový syndróm (FAS)? Ide o škodlivosť konzumácie alkoholu a jeho negatívnych účinkoch na nenarodený plod v období tehotenstva. Prečítajte si, ako alkohol môže ovplyvniť vývoj plodu.

Zápal močových ciest môže znepríjemniť leto. Už pri prvých príznakoch je potrebné začať s liečbou, aby sa stav ďalej nezhoršil.

V roku 2022 Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) opätovne spustila už 17. kampaň Európsky imunizačný týždeň (EIW). EIW je zameraný na prevenciu pred infekčnými ochoreniami, ktoré sú preventabilné očkovaním.

Na Slovensku ochorie každý rok približne 600 žien na rakovinu krčka maternice a najčastejšie sa vyskytuje okolo veku 45 rokov.

Obyčajne ich spôsobuje nedostatok horčíka alebo magnézia. Kŕčom v lýtkach sa pomerne jednoducho dá predísť.

Aký je rozdiel medzi dobrým a zlým cholesterolom a kedy treba spozornieť?

Odporúčame