dermasoft hillvital mast na ekzem psoriazu lupienku 350x350Ekzém trápi asi 10-20% detí a 3% dospelých. Za posledné štvrťstoročie bol zaznamenaný značný nárast. V podstate ide o skupinu ochorení, ktoré so sebou prinášajú príznaky ako suchá pleť, zapálená a podráždená koža.

Mnohé deti z toho takpovediac vyrastú, keď dosiahnu desiaty vek života, no iných trápia nepríjemné stavy po celý život. Medzi najbežnejší typ tohto ochorenia patrí atopická dermatitída – zväčša sú to zdedené tendencie, ktoré napomáhajú k rozvoju iných alergických reakcií (senná nádcha, astma).


Najčastejšie ohrozené miesta
Nezáleží na tom, ktorá časť Vášho tela trpí ekzémom, pretože takmer vždy ide o jav spojený s nepríjemným svrbením, ktoré nie zriedka začne ešte skôr ako sa objavia vyrážky. Najčastejšie býva postihnutá tvár, podkolenie alebo zápästie. Suchá pleť je v postihnutej oblasti šupinatá, spočiatku začervenaná, no neskôr môže zhnednúť. V závislosti od pigmentácie kože býva svetlejšia alebo tmavšia. Najnepríjemnejší je ekzém u dojčiat, kde môže vyrážka prerásť do nepekne mokvajúcej chrasty. Zasiahnutá býva vlasová pokožka a tvár, no škvrnky sa môžu objaviť kdekoľvek. Viaceré spoločnosti reagujú na abnormálny nárast takýchto alergikov a prinášajú na trh najrôznejšie antialergické prípravky. Nie všetky sú však skutočne kvalitné, preto si treba dávať pozor pri ich výbere. Za TOP lídra, ktorý preukázal tie najlepšie výsledky, sa považuje aj AA kozmetika od firmy Oceanik S.A. Neobsahuje žiadne parabényči alergény, a preto sa stala vyhľadávaným produktom.


Príčina vzniku ekzémov
Presná príčina vzniku tohto nepríjemného ochorenia nie je známa. Predpokladá sa však, že súvisí s hyperaktívnou reakciou imunitného systému, ktorá následne organizmus vydráždi v bolestivú reakciu. Štúdie tiež preukázali, že ekzematické ochorenia sa vyskytujú v rodinách, kde je častý výskyt alergií alebo astmy. V nemalej miere tu iste zohrávajú rolu aj kožné defekty súvisiace s vonkajšou vlhkosťou a vnútornými baktériami. Mnoho ľudí zle znáša kontakt s niektorými látkami (zložky v mydlách, pracích prostriedkoch, zvieracie alergény). Odborníci sa domnievajú, že nadmerne suchá pleť a častý výskyt ekzémov priamo súvisí aj s infekciou horných dýchacích ciest, kedy už malé nachladnutie môže byť značným spúšťačom. Stres zase dokáže stav rapídne zhoršiť. V každom prípade nejde o nákazlivé ochorenie, a teda nehrozí riziko prenosu z človeka na človeka.


Výber správnej kozmetiky
Na ekzémy neexistuje žiadny priamy liek. Väčšina pacientov musí svoje ochorenie konzultovať so špecialistom a pravidelne ho sledovať. Každý z nás však môže prispieť k zlepšeniu a regulovaniu svojho stavu tým, že sa vyhne dráždivým podnetom a zameria sa na kúpu kvalitných kozmetických prípravkov. Ako obzvlášť účinná sa ukazuje i konopná masť.Vďaka nej bolo zaznamenané výrazné zlepšenie pri ekzémoch a psoriáze. Konopná kozmetika vracia pokožke stratenú obranyschopnosť a upokojuje podráždené miesta. Suchá pleťtak opäť získava sviežosť.
Veríme, že práve výber správnej kozmetiky pomôže zmierniť Vaše trápenie, a vy sa tak môžete cítiť sebavedomejšie a zdravšie.

 

Zdroj: webmd.com
Foto: maxcare.sk

 

ZDIEĽAJTE NÁS

Odporúčame