cibula a cajPrekvapila Vás zima, ktorá sa tu z ničoho nič objavila? Nepríjemné sychravé počasie, hmly, sneh... nič zvláštne v tomto novembrovom období. V takomto nečase môžeme veľmi ľahko prechladnúť.

Cítite nepríjemný pocit v nosných dutinách, často smrkáte nos či vás dokonca škriabe v krku?

Poradíme vám veľmi jednoduchý a účinný liek. Pri podobných príznakoch prechladnutia je výborný cibuľový čaj. Neočistené (myslené od šupky) cibule rozkrojte na polovicu, zalejte ich približne jedným litrom vriacej vody, zakryte a nechajte vylúhovať aspoň 10 až 15 minút. Pite s medom, ešte teplý, a popritom hlboko inhalujte naklonený nad pohárom paru bohatú na esenciálne oleje.

 

Ak sa dá, vypite aspoň polovicu, a druhú polovicu môžete ohriať neskôr. Popíjajte tento skvelý nápoj niekoľko krát denne, už ku koncu prvého dňa budete cítiť úľavu!

Vynikajúco upokojuje kašeľ, rozpúšťa hlieny, zmierňuje opuch nosovej sliznice. Zabíja baktérie, znižuje zápaly a pomáha čistiť priedušky, zároveň upokojuje krk.

Tip: Rozrezaná cibuľa pohlcuje zo vzduchu baktérie, čím pri umiestnení u lôžka chorého podporuje liečbu a chráni ostatných v miestnosti.

 

Tipy ako pripraviť lahodný cibuľový čaj si môžete prečítať v nasledujúcom článku.

 

cibula farebna

 

ZDIEĽAJTE NÁS