bidet vyhody pouzivanieÚprimne – bidet využijete vždy. Či už trpíte zdravotnými problémami, alebo ste zdravý ako rybička. Aj tá najzákladnejšia verzia bidetu totiž očistí intímne partie oveľa šetrnejšie a kvalitnejšie než klasický toaletný papier. V akých situáciách sa pre vás stane bidet pomocníkom na nezaplatenie?

Je neuveriteľné, že v dnešnej dobe ľudia stále trpia na predsudky voči bidetu. Je to téma, o ktorej sa ani medzi najlepšími priateľmi nehovorí. Ľudia preto často nepoznajú výhody a nevýhody bidetov. Pritom ruky si tiež umývame pod tečúcou vodou, nedrhneme si špinu a baktérie nasucho papierovými obrúskami. A ani o tom nepremýšľame.

Bidety sú skrátka téma, o ktorú stojí za to sa zaujímať. Oceníte ich ešte viac, ak trpíte nasledujúcimi zdravotnými problémami a indispozíciami:

1. Pri hnačke alebo zápche

Hnačka alebo zápcha sú vždy známkou toho, že telo nefunguje tak, ako má. Ich príčiny určuje lekár, určite sa však zhodneme, že to nie je nič príjemné. Kým prídete na pravú príčinu, určite oceníte funkcie bidetu. Bidet pri hnačke šetrne omyje intímne partie (ruku na srdce, utierať sa niekoľkokrát denne toaletným papierom znamená podráždiť si citlivú pokožku konečníka, ženám navyše hrozí infekcia aj v ďalších intímnych partiách). Pri zápche naopak pulzujúci prúd šetrne masíruje konečník a hrubé črevo, vyprázdňovanie je tak príjemnejšie a jednoduchšie.

2. Pri hemoroidoch

Viete, že hemoroidy trápia polovicu dospelej populácie? Je to bolestivé a veľmi nepríjemné ochorenie spôsobené nežiaducim rozšírením žíl, ktoré prestupujú stenami v oblasti konečníka a ritného otvoru. Kto vie, o čom je reč, potvrdí, že osprchovať sa po každej stolici je príjemná úľava. Prečo teda chodiť zakaždým do sprchy alebo vane, keď existuje bidet? Buďte pokrokoví.

bidet preco pouzivat

3. V období menštruácie

Menštruácia nie je ochorenie a pozná ju každá zdravá žena, ktorá nevyužíva niektorý druh antikoncepcie. V prvých dňoch, keď je krvácanie najsilnejšie, je bidet určite spoľahlivým pomocníkom. Každá žena sa totiž chce cítiť čistá a svieža, pretože jedine tak môže zostať sebavedomá a sama sebou.

4. Po pôrode alebo po gynekologickej operácii

Pôrod i gynekologická operácia sú veľmi bolestivé záležitosti. Pri následnej rekonvalescencii je preto často nadľudskou úlohou dotknúť sa toaletným papierom citlivých intímnych partií. Nebojte sa bidetu. Prúd teplej vody vám uľaví, navyše sa nemusíte báť ďalších zdravotných komplikácii v podobe infekcie.

5. Keď deti zadržujú stolicu (alebo to naopak nestihnú)

V čase, keď sa deti učia správne hygienické návyky, je kakanie veľkou témou medzi matkami. Často to deti jednoducho nestihnú, takže sa stále dokola sprchujú a prezliekajú. Bidet je praktickejší než sprcha. Ak dieťa z nejakého dôvodu zadržiava stolicu, môže sa stať, že ho potom vyprázdňovanie bolí, konečník sa podráždi a v stolici sa objaví krv. To ho vystraší a je to začarovaný kruh. Bidet (a hlavne ten elektronický s funkciou pre citlivé detské zadočky) je ideálne riešenie, ako dieťaťu pomôcť zbaviť sa blokov. Nielen že prúd stimuluje črevo k činnosti, ale aj následná očista je príjemnejšia. Každá matka, ktorá tento problém niekedy riešila, by dala kráľovstvo za spokojné a nestresované dieťa. Stačí si kúpiť bidet a dať tomu čas.

Reklamný článok

ZDIEĽAJTE NÁS