beh-lesomAsi sa pýtate samých seba, že čo je pre vás to najlepšie. Možno si treba položiť otázku inak. Čo mám robiť, aby mi bolo ešte lepšie? Náš organizmus je zdrojom energie a vitality. Samozrejme aj tú vitalitu potrebuje odniekiaľ čerpať. Ako na to?Prvoradým prostriedkom na to, aby sme sa mali lepšie je práve pohyb. Je to paradox, ale práve pohyb prináša nášmu telu optimálny oddych a vitalitu a sviežosť.


Je dobrý aj na srdce, pretože znižuje pravdepodobnosť výskytu srdcových ochorení, ale taktiež zlepšuje cirkuláciu krvi v našom tele.

 

Poznáme niekoľko spôsobov pohybu, a to:

  • bicyklovanie,
  • behanie,
  • plávanie,
  • tenis,
  • chôdza,
  • skákanie so švihadlom
  • korčulovanie

bicykel

 

Nemusíte sa báť, že ste už pristarí na to, aby ste cvičili. Odborníci odporúčajú pohyb všetkým a to v každom veku.
Je to liek, ktorý pozitívne vplýva na telo, ale aj na myseľ. Ako vieme, pri pohybe je pre nás najťažšia pravidelnosť. Avšak za pohyb sa považuje aj chôdza, či strečing, ktorý nám podporuje našu mozgovú aktivitu, lepšie sa sústredíme a naša pamäť je fit .
Samozrejme s každou zmenou v našom živote sa netreba náhliť, takže pristupujme k tomu pomaly a rozvážne. Začnite malými krôčikmi. Čo sa dá prejsť peši, choďte peši a nie autobusom, použite schody namiesto výťahu a iné.


Nesmieme zabudnúť aj na životosprávu. Do zdravého životného štýlu patrí pohyb, čiže telesná aktivita, a taktiež psycho hygiena, kde zaraďujeme výživu a stravovacie návyky. Je dôležité, aby sme do svojho jedálnička zaradili viacej potravín rastlinného pôvodu a menej potravín živočíšneho pôvodu. Z nášho jedálnička nesmieme vysunúť chlieb a k nemu ešte potrebujeme pridať aj obilniny, ryžu, či zemiaky. 400g denne dobrej zeleninky či ovocia vám tiež pomôže. No a taktiež nesmieme zabudnúť na mlieko, najlepšie nízkotučné, pretože obsahuje nízku hodnotu soli a tuku. A ku tomu pár jogurtov, kyslé mlieko a syry.
Ak sa sťažujeme na bolesti akéhokoľvek pôvodu, pohyb a zdravá životospráva nám vyriešia naše problémy a nie hŕba liekov.


No čo viac k tomu dodať? Už len toľko, že tieto dva body sú super veci na posilnenie našej imunity. Keď k tomu pridáme ešte aj dobrý spánok, menej stresu a kopu vitamínov v prirodzenej forme, tak sme na správnej ceste k dlhému životu v spokojnosti.
Nezabudnime, že za stav našej kondície a imunity sme vo veľkej miere zodpovední v prvom rade my sami.

 

Na záver si povedzme už iba to, čo je to vlastne imunita. Imunita, to je vlastne zhluk buniek, taktiež orgánov a aj skupina protilátok, ktoré sa nachádzajú v našom tele. Tie vplývajú na náš tráviaci, nervový, pohybový a kardiovaskulárny systém. Takýmto spôsobom nám zabezpečuje ochranný štít pred škodcami, ktorí by nám mohli ublížiť. Vždy môžeme začať bojovať proti nim. Aj teraz! A tak, keď sa prebúdza príroda okolo nás, prebuďme aj my seba na nový začiatok nášho života, aby bol náš svet, v ktorom žijeme krajší a pohodlnejší.

Zdroj foto: Photostock at FreeDigitalPhotos.net

 

 

ZDIEĽAJTE NÁS