cyklisti-sportSedavé zamestnanie, zlá strava, stres, neustále povinnosti, rodina, deti, málo  času na odpočinok, nedostatok spánku... Faktory ktoré negatívne ovplyvňujú naše telo po psychickej ale i fyzicej stránke.

Kilá navyše ktoré ani nevieme odkiaľ vzali, únava, stres a nervozita. Takýto nezdravý životný štýl si postupne ale isto vyberie svoju daň.

Ak chcete s tým niečo robiť, musíte byť pevne rozhodnutý a mať dostatočne pevnú vôľu, inak sa bute točiť v jednom kole.

Treba si jasne stanoviť cieľ a neodkladajte svoje rozhodnutie na neskôr. Je to obrovská chyba. Budete to odialovať neustále! Rozhnite sa už dnes a neničte si svoje zdravie, veď máte len jedno.

Začať môžete veľmi jednoducho. Nikde nieje napísané, že musíte tráviť v posilňovni tri hodiny denne a tež sa nemusíte živiť klíčkami. Na to, aby ste sa naštartovali a cítili sa lepšie postačí aj 30 – 40 minút aktívneho pohybu tri - štyri krát do týždňa. Pokiaľ je možné vyberať si pohyb na čerstvom vzduchu treba ho uprednostniť.

Beh, rýchla chôdza, bicykel, korčule v peknom počasí plávanie nebude také stereotypne, ak si nájdete niekoho, kto si vami rád zašportuje.

Športy môžete kľudne striedať, ide o to aby vám cvičenie vyhovovalo a neboli to minúty strávene na silu. Najdôležitejšie je, aby vás šport bavil a robil vám radosť. Postupne zistíte, že to nieje až také strašné a výsledky na seba nenechajú dlho čakať.

 

ZDIEĽAJTE NÁS

Odporúčame