cistenie pleti micelarna vodaJe šetrná k pleti a výborne ju čistí a hydratuje. Čo je micelárna voda a aké má účinky?

Micelárna voda sa pri téme starostlivosti o pleť odporúča takmer z každej strany. Vďaka kombinácii čistej vody, oleja a hydratačných prísad predstavuje prípravok s výnimočnou schopnosťou. Je totiž vhodná pre viaceré typy pleti, účinne odstraňuje nečistoty a pleť zanecháva hydratovanú.

Prvýkrát začala pútať pozornosť vo Francúzsku pred takmer 100 rokmi. Tamojšia voda nebola vhodná na čistenie pleti a dokonca zhoršovala jej stav. Micelárna voda si v tom čase rýchlo získala priaznivcov vďaka jej priaznivým účinkom na pleť.

Pri čistení pleti zvyčajne siahneme po čistiacom géle a vode. Touto kombináciou sa pleť síce vyčistí, no z dlhodobého hľadiska jej to nemusí prospievať. Mnohé prípravky obsahujú agresívne chemické látky, ktoré pleti môžu škodiť a vysušovať ju. Aj to môže byť dôvodom prečo často zápasíme s problematickou pleťou. Prípravok, akým je micelárna voda, ktorá dokáže pleť jemne vyčistiť a najmä ju nevysušovať môže preto mnohým z nás pomôcť.

micelarna voda vyhody ucinky

Ako funguje micelárna voda?

Dôvodom prečo si vydobila úspech je jej zloženie, ktoré dodnes zostáva rovnaké a najmä jednoduché. Prípravok sa ponáša na vodu, ale má odlišnú textúru. Ide o zmes, ktorú tvoria drobné olejnaté guľočky zvané micely. Sú to estery mastných kyselín, ktoré plávajú vo vodnom roztoku. Dôležitým je fakt, že neobsahuje alkoholy, vonné látky a čokoľvek, čo by mohlo pôsobiť dráždivo.

Dokáže výborne vyčistiť pleť – na povrchu pokožky sa po jej nanesení aktivizujú micely, ktoré naväzujú na seba nečistoty a prebytočnú masnotu. Klasické odličovače a čistiace vody túto schopnosť nemajú – dokážu len zotrieť nečistoty, no nepohlcujú ich. Práve neustále dočisťovanie pleti a s ním spojené trenie pokožky jej môže výrazne uškodiť.

Micely sa navyše nedostávajú k prirodzeným lipidovým vrstvám hlbšie v koži, ktoré takto zostávajú nedotknuté.

Aké sú výhody micelárnej vody?

  • pleť vyčistí jemne a bez podráždenia
  • rozpúšťa nečistoty
  • nie je potrebné pleť dodatočne umývať vodou
  • jednoducho sa nanáša
  • je určená pre všetky typy pleti
  • je vhodná aj pre citlivú oblasť očí a očného okolia

Používanie micelárnej vody

Aj keď používate micelárnu vodu, stále pre ňu platí jednoduché pravidlo – pokožku nečistite silným spôsobom, jej účinky sa takto rozhodne neposilnia. Čistenie pleti je jednoduché – stačí vatový tampón namočiť do miceleárnej vody a prečistiť ním pokožku. Micely budú okamžite pôsobiť a naviažu na seba nečistoty a zvyšky make-upu. Na miestach, ktoré sú viac zanesené ju môžete nechať pôsobiť dlhšie. Tvár po použití tohto prípravku nemusíte oplachovať, hydratačné zložky sa pekne vstrebú do pokožky.

Používanie sa odporúča aj keď máte suchú a citlivú pleť. Prípravok pleť nevysušuje keďže neobsahuje agresívne chemické látky. Môžete ho používať aj keď máte mastnejšiu pleť a vaša pokožka je náchylnejšia na vznik akné.

Účinky micelárnej vody

Micelárna voda je k pokožke jemnejšia a šetrnejšia ako bežné prostriedky na čistenie pleti. Okrem toho, že výborne čistí, zanecháva pleť sviežu a hydratovanú. Používanie je navyše veľmi jednoduché a ľahko sa môže zaradiť do vašej rutiny o starostlivosti o pleť.

Akú micelárnu vodu si vybrať?

Na trhu máme viaceré typy micelárnych vôd na čistenie pleti. Micelárne vody sa vyrábajú podľa potrieb jednotlivých typov pleti – na trhu preto môžete nájsť micelárne vody, ktoré podporujú depigmentáciu a zosvetľujú tak pokožku, existujú i micelárne vody so schopnosťou redukovať začervenanie. Dostupné sú aj micelárne vody určené pre problematickú pleť so sklonom k akné. Okrem nich existujú i micelárne obrúsky a roztoky, ktoré sú vhodné na citlivú pokožku.

autor: redakcia
foto: pixabay.com

ZDIEĽAJTE NÁS