cistenie kuchyneViacerí určite na čistenie používate klasický ocot, ktorý je šetrnejší k čisteným plochám, ako rôzne chemické čistiace prostriedky. Prekáža vám jeho typická aróma? Čo tak vyskúšať, prevoňať si ocot pomarančom, citrónom alebo mandarínkou?

Táto príprava nie je vôbec náročná a určite si obľúbite novú voňavú a podstatne zdravšiu alternatívu čistenia chladničky, kuchynských alebo kúpeľňových obkladačiek, toalety ...


Čo potrebujete:

  • 4 dcl uzatvárateľný pohár
  • kôru z 2 pomarančov
  • kúsok celej škorice
  • ocot

Do pohára nakrájajte čerstvo ošúpanú kôru z pomarančov, prípadne vytlačené zo šťavy citróny, alebo mandarínky, grep... to záleží na vás, akú vôňu preferujete, alebo aké ovocie momentálne máte po ruke. chladnickaPridajte kúsok celej škorice a zalejte kôru octom. Zatvorte uzáverom.

Na ďalší deň, doplňte pohár octom po okraj a uzatvorte, nechajte kôru lúhovať 2 týždne.
Po dvoch týždňoch obsah pohára zlejte a preceďte cez sitko, aby v čistiacom prostriedku neostali žiadne čiastočky, ktoré by upchávali otvor rozprašovača.
Váš zdravotne nezávadný a účinný čistiaci prostriedok môžete zriediť vodou 1:1 a pridať ešte pár kvapiek aromatického oleja a môžete používať.

Rozdiel oproti klasickému octu, ktorý používate na čistenie v prvom rade cítite.
Ideálny je na čistenie kuchynských plôch, kde je priamy kontakt s potravinami. Chladničky, kde ocot pohltí aj prípadné nepríjemné pachy. Stačí nastriekať a zotrieť. Nemusíte dočisťovať vodou, ako pri chemických čistiacich prostriedkoch.

 

 Rebecca

 

ZDIEĽAJTE NÁS

Odporúčame