choroba dieta prevzateVšade naokolo sú vírusy a baktérie, vaše dieťa nervózne poskakuje a vy už máte všetkého naozaj dosť? Žiadny stres, väčšina rodičov malých detí je na tom rovnako a bojuje s tým istým problémom.

Nádcha, červený nos, kašeľ a nebodaj zvýšená teplota či horúčka. To všetko sa opakuje stále dookola a na vás sa už šéf krivo pozerá, pretože nemôžete poriadne pracovať.

Napriek tomu, že sa snažíte aby sa vaše dieťa zdravo stravovalo, vymýšľate pohybové aktivity, otužujete, obmedzujete cukor a sladkosti na minimum, nemá to žiadny pozitívny výsledok a vy v čakárni opäť čakáte, kým sestrička zakričí vaše meno. Pediater vás upokojuje, že ide o prirodzené budovanie imunitného systému dieťaťa a nejde o žiadnu poruchu imunity, no vy už chcete, aby sa to celé skončilo?

Treba si uvedomiť, že starostlivosť o detské zdravie sa výrazné líši od starostlivosti dospelého. Deti v rôznom veku potrebujú rôznu starostlivosť a majú odlišné výživové požiadavky. Batoľa potrebuje niečo iné ako predškolák a ten zas niečo iné, ako školák. Každý z nich sa nachádza v inom prostredí, s iným kolektívom a s inými potrebami. Viete ako to zohľadniť? Ako podporiť imunitu dieťaťa ?

Pripravte dieťa na kolektív a imunitnú záťaž

Počas roka nastáva obdobie kedy sú kladené zvýšené nároky na imunitný systém. Napr. pred začiatkom školskej dochádzky alebo v sezóne častých výskytov prechladnutia. V takom prípade je vhodné zaradiť doplnky stravy, ktoré sa sústredia na podporu prirodzenej imunity dieťaťa práve v rizikových obdobiach. Ideálne by bolo, aby produkt obsahoval prírodné látky, ako napríklad extrakty z bazy a šípok, čí vitamín C, ktoré napomáhajú udržiavať obranyschopnosť v dobrej kondícii.

 martankovia akutmartankovia proimunmartankovia na imunitu
 

Potrebujete konať rýchlo a akútne podporiť imunitu dieťaťa?

V prípade, ak u vášho dieťaťa choroba už vypukla, siahnite po medovke, vitamíne C a zinku v produkte špeciálne určenom pre deti, ktorý vaše dieťa podporí počas kritických dní, kedy potrebujete konať čo najrýchlejšie.

Budujte dieťaťu pevné zdravie krok za krokom

Tým, že dieťaťu poskytnete dostatočné množstvo zdraviu prospešných látok, pozitívne ovplyvníte jeho vývoj. Vybudovaním „zdravej" imunity, kostí a podporou mozgových funkcií v detstve im môžete zabezpečiť vyššiu kvalitu života v dospelom veku. Dosiahnuť tieto ciele je však možné len systematickou dlhodobou podporou zdravia.

Zaujímajú vás všetky možnosti, ktoré vyvinuli špičkoví pediatri špeciálne pre zdravie detí?

Všetky informácie nájdete na stránke www.martankovia.sk

Marťankovia Proimun a Proimun AKUT - doplnky stravy, ktoré dostanete kúpiť v každej lekárni alebo v eshope.


Reklamný článok

ZDIEĽAJTE NÁS

Odporúčame