ID 10073481 obezita bruchoV živote sa stanú rôzne ťažké veci. Človek sa nevie s tým riadne vysporiadať a tak mnohokrát siahne po potravinách nachádzajúcich sa v chladničke a špajze. Sú situácie, ktoré nás môžu zlomiť, ale sú aj veci, konkrétne veci, ktoré nás môžu znova postaviť na nohy. Ako vieme, častou konzumáciou jedla, neprimeranou konzumáciou, môžeme dospieť až k tomu, že nastúpi obezita.

Čo je to obezita? Podľa Slovenskej obezitologickej spoločnosti obezita je chronické ochorenie charakterizované zvýšením zásob telesného tuku. Toto nepríjemné ochorenie so sebou prináša aj zvýšenie chorobnosti, invalidity, či dokonca úmrtnosti. A sama o sebe zhoršuje kvalitu života.

obezita jedloPracujte na sebe, pretože je to v prvom rade pre vás a nie pre svet okolo vás! Ako bojovať voči tak nepriaznivej situácii života?

Pokúsme sa v prvom rade zmeniť svoj životný štýl. V prvom rade je potrebné aby sme normálne raňajkovali a dodržiavali 4x – 5x denne pravidelnú stravu. Ak nám to pomôže, čo môže v niektorých prípadoch, tak vždy medzi dvoma sústami položme príbor na stôl. Dokonca pre niektorých je dobré, keď si nesadajú za stôl na to presne isté miesto. Nie je pravidlo, že musíte všetko zjesť čo je na tanieri, nechávajte tam vždy niečo nazvyš. No samozrejme dávajte si menšie porcie ako doposiaľ. Človek musí prejsť trošku sebadisciplínou, ináč mu nepomôže nik.  Aj dnes nájdete na internete kopu dobrých rád ako začať napríklad s diétou, aby sa vám lepšie hýbalo a radovalo zo života.

K tomu všetkému je dobré mať pohyb, šport. Čo tak nejaká turistika, ktorá nám okrem pohybu prinesie aj radosť. Môžeme si na lepšiu chôdzu k tomu vziať aj turistické palice, ktoré sú dnes v móde. Ak máte radi vodu, tak zájdite na kúpalisko, spoznáte nové priateľstvá a taktiež rozhýbete svoje telo. Dobrý spôsob ako na sebe tvrdo makať je aj posilňovňa, ktorá prináša nesmierne množstvo možností ako na sebe pracovať. Sú tam vyškolení pracovníci, ktorí vám vo všetkom správne poradia, tak aby ste si neublížili, ale zároveň si prilepšili. Samozrejme je mnoho iných športov ako je futbal, volejbal, hádzaná, ping pong, tenis, korčuľovanie a iné. Určite je najlepší začiatok bežná chôdza, neskôr aj zrýchlená. Vyhýbajte sa výťahu, radšej choďte po schodoch. Choďte a pokoste záhradku a urobíte aj dobrú vec pre iných. Nie je dôležité ako vyzeráme, ale ako sa cítime. Je dôležité aby sme boli zdraví a šťastný. Nezaťažujem svoje srdce, kĺby a telo. Kráčajme životom voľne.

Zdroj foto: Image courtesy of Ohmega1982 and marin at FreeDigitalPhotos.net

ZDIEĽAJTE NÁS