ID 10034756 beha cela rodinaPohyb, slovo, ktoré dnešná spoločnosť na jednej strane nie veľmi preferuje a strane druhej veľa o ňom rozpráva. Prečo pohyb? Nie je nám predsa dobre v pohodlí nášho gauča? Nie! Pretože pohyb je to najlepšie čo existuje pre naše srdce. A to nie len vtedy keď je s nami zle, ale aj ako prevencia je to super vec. Robí divy s naším telom.

Ako sme hovorili, dobre prospieva pre naše srdce a to tak, že znižuje pravdepodobnosť výskytu srdcových ochorení a taktiež mozgovej porážky. Poskytuje energiu pre celý náš deň. A čo je úžasné, pri dnešnej uponáhľanej dobe, taktiež pomáha zvládať lepšie stres a napätie a tak môžeme smelo a hravo si oddýchnuť. Určite každý si pod slovom pohyb predstavuje niečo iné. Ale určite sa zhodneme, že ide o kus dobrej zábavy a určite dobre využitého času. Tak do pohybu môžeme zaradiť napríklad turistiku, bicyklovanie, plávanie, korčuľovanie, skákanie so švihadlom a iné. Určite do pohybu patrí aj taká nepatrná, ale predsa dosť účinná, a to rýchla chôdza. Keď budeme tomu venovať tak pol hodinku denne, tak nikdy to v živote neoľutujeme.


Keď sa pozrieme okolo seba, tak zistíme, že bývame na nádhernom území. Na mieste, kde je toľko krás sveta, že až zo zahraničia k nám prichádzajú, aby sa mohli pokochať našou prírodou. Prečo potom nespojiť krásne s užitočným. Vyberme sa von, do krás našej nádhernej zeme a urobme niečo aj pre svoje telo. Skončí nám pracovný týždeň a my smelo vyrazme s našimi deťmi do prírody na turistiku. Vyberme si chodníčky, ktoré sú nielen krásne, ale aj pokojné. Každý šport prináša so sebou aj pokoj. Vydaná energia sa nám stonásobne vráti.


Dnes nám Slovenský kraj ponúka nepretržité možnosti trávenia času so svojou rodinnou a s tým spojený aj pohyb v rôznych možnostiach. Napríklad v zime lyžovačka a výlety do zasnežených krajov našich Tatier. A počas ostatných ročných období môžeme zájsť priamo do našich Tatier a vyjsť tak vysoko, kde sa až samé nebo k nám skláňa. Na každom kroku nájdeme aj možnosť sa ubytovať alebo len najesť a doplniť potrebnú energiu. My však nemusíme ísť ani do Tatier, pretože naša krajina je tak krásna, že my pre seba a svoje zdravie môžeme vyjsť len z mesta von do dediny a máme kopu možnosti obdivovať krásu prírody.
Nezabudnite, každý pohyb predlžuje náš život a prináša nám radosť. Ak nemáte radi konkrétne cviky, či posilňovne a tak, nevadí. Je aj iné riešenie ako byť zdraví a tešiť sa spolu so svojou rodinou, či priateľmi z krásneho dňa.

Bojujme proti stresu! Bojujme proti lenivosti! Bojujme proti únave! Buďme veselého ducha a svet okolo nás bude krajší :-)

 

Gabča

Zdroj foto: Image courtesy of photostock at FreeDigitalPhotos.net

ZDIEĽAJTE NÁS