vysetrenie zrakuPravidelná kontrola zraku je maličkosť, ktorá dokáže v mnohých prípadoch zachrániť nielen samotný zrak. V našom článku sa dozviete, prečo je prevencia dôležitá, aké všetky ochorenia môže odhaliť, ale aj v akých časových intervaloch by ste mali podstúpiť očné vyšetrenie.

Prečo je prevencia tak dôležitá?

O tom, že sú dnes pánske a dámske dioptrické okuliare perfektným dizajnovým doplnkom do každého šatníka snáď hovoriť ani nemusíme. Pravidelnú návštevu očnej ambulancie by ste však nemali absolvovať len s cieľom získať nový kúsok do zbierky. V hre je toho totiž oveľa viac. Predovšetkým ide o zdravie nášho orgánu, ktorý nám sprostredkúva jeden z našich najdôležitejších zmyslov – zrak.

okuliare

Ak je zmena vo videní dramatická a náhla, všimnete si ju okamžite a donúti vás hneď konať. Mnohé zmeny vo videní, teda akékoľvek zhoršenia zraku, však majú pomalý nástup. Na tento priebeh si váš mozog postupne zvyká, čo vás núti myslieť si, že je váš zrak v bezchybnom stave. No ani zďaleka to nemusí byť pravda. Pravidelná kontrola tak dokáže za malú chvíľu odhaliť problémy, ktoré by vás skôr či neskôr dobehli. Okrem toho dokážu pravidelné očné prehliadky odhaliť aj ďalšie metabolické poruchy prejavujúce sa na cievach. Vyšetrenie očí je preto kľúčové pre ich skoré odhalenie a možnosť včas zakročiť.

  • Vedeli ste, že vďaka vyšetreniu očí dokážete odhaliť choroby, ako napríklad cukrovku, zvýšený krvný tlak či roztrúsenú sklerózu?

vysetrenie zraku2

Ako sa môžu prejaviť zrakové poruchy?

Jedným z príznakov porúch zraku sú, samozrejme, problémy s jasným videním. Medzi ne patrí napríklad zníženie zrakovej ostrosti, rozmazané či dvojité videnie alebo pocit cudzieho telesa v prednej časti oka. Výnimočnými príznakmi nie sú ani rezanie, pálenie, pichanie a iné nepríjemné pocity v očiach, neutíchajúci tlak v očiach a bolesti hlavy.

Poriadne vyšetrenie sa tak postará o odhalenie konkrétnej poruchy a špecialista vo svojom odbore vám ponúkne možnosti na vyriešenie problému, prípadne zmiernenie príznakov. K najčastejším diagnostikovaným očných ochoreniam patrí krátkozrakosť, ďalekozrakosť a astigmatizmus. Tie hravo vyrieši korekcia zraku pomocou okuliarov alebo dioptrických šošoviek a vy sa tak budete môcť opäť pozerať na svet bez akýchkoľvek komplikácií. V niektorých prípadoch pomôže aj operácia, ktorá dokáže problém s očami úplne odstrániť.

Reklamný článok
Foto: Zdroj: pexels.com

ZDIEĽAJTE NÁS