laserova operacia oko1Operácie očí laserom sa v posledných rokoch stali veľmi častým zákrokom, a to pre rôzne vekové kategórie. Či je pre vás laserová operácia očí vhodným riešením, rozhodne očný lekár počas predoperačného vyšetrenia.

Optimálny vek pre operácie očí laserom je vek v rozmedzí 20 – 45 rokov. Samotný zákrok netrvá vôbec dlho, je bezbolestný, bezpečný a je možné absolvovať ho súčasne na oboch očiach.
Laserová operácia očí môže pacientov zbaviť povinnosti nosiť okuliare či kontaktné šošovky na diaľku alebo na blízko. Je dôležité, aby bol vývoj zraku pacienta už ustálený. Operácie očí laserom je možné vykonať aj pri deťoch, ktoré majú veľmi vysokú dioptrickú vadu alebo veľký rozdiel dioptrií na jednom a druhom oku. V iných prípadoch nie je vhodná pre deti, pretože zraková chyba sa môže stále vyvíjať.

Viac napovie dôkladná prehliadka

Či je pre daného pacienta operácia očí laserom vhodná, rozhodne až lekár podľa výsledkov dôkladného vyšetrenia pred operáciou. Vylúčia sa tak akékoľvek rizikové faktory, pričom je tiež veľmi dôležité, aby vo vlastnom záujme pacient netajil žiadne údaje o svojom zdravotnom stave.

Mohlo by vás zaujímať:  Spoznajte novinku v laserových operáciách

Operácia očí laserom nie je len pre mladých

Operácie očí laserom rozhodne nie sú výsadou len mladých ľudí. Dá sa bez problémov podstúpiť aj vo vyššom veku. S každým rokom odkladu sa ale možno pripravujete o ďalší rok pohodlia a života bez okuliarov či kontaktných šošoviek.

Pre koho nie je operácia očí vhodná?

Vo všeobecnosti sa dá povedať, že operácie očí laserom nie sú vhodné pre osoby mladšie ako 18 rokov, okrem teda spomínaných prípadov. Najmä však pre pacientov s nestabilizovanou krátkozrakosťou, so zmenami na sietnici. Takisto ju nemôžu podstúpiť tehotné či kojace ženy, pacienti s hojacimi sa jazvami, glaukómom či cukrovkou.

Foto: Bigstockphoto.com
Reklamný článok

ZDIEĽAJTE NÁS