vecera Pôsobivé prostredie a iskrivé napätie medzi partnermi si už pýta iba niečo špeciálne, napríklad večera pri sviečkach pre dvoch s romantickou hudbou a šampanské je vnímané ako afrodiziakum, pretože má všetky povzbudzujúce prostriedky potrebné na podporu sexuálnej túžby.

Spríjemniť si intímne chvíle nie je nikdy na škodu. Vrcholom pyramídy sú iste jedlá, ktoré vo vás rozpumpujú vášeň. Šampanské, víno, korenie, či potraviny účinkujúce ako sexuálne stimulátory niekedy dokážu skutočne divy, stačí ak popustíte uzdu fantázií. Silu prírodných afrodiziák využívali za dávnych čias aj naši predkovia z rôznych kútov sveta, aby rozdúchali vášeň milovanej osoby. K najstarším afrodiziakám patrí ženšen, či mandragora. Zázračný liek však na zomierajúcu lásku neexistuje.

Afrodiziaká sú látky, ktoré sexuálnu žiadostivosť a výkonnosť podporujú

Starí rodičia preferovali za najúčinnejšie povzbudzovadlo obyčajný zeler. V kuchyni však nájdete množstvo potravín, ktoré účinkujú ako sexuálne stimulátory. Cesnak a cibuľa zlepšujú obeh krvi, čím predlžujú dĺžku trvania erekcie. Šťava z paradajok a pomarančov obsahuje vitamíny vplývajúce na zdravotný stav pohlavných orgánov a okrem toho zvyšujú hladinu adrenalínu v krvi.

Celkovo ovocie zvyšuje túžbu na sex. Jablká, granátové jablká, hrušky, broskyne, hrozno, južné ovocie a iné šťavnaté dobroty patria tiež do tejto kategórie. Ani chrumkať oriešky nie je na škodu. Obsahujú kyseliny, ktoré pomáhajú produkcii sexuálnych hormónov a majú dobrý vplyv na mužskú erekciu.

kava cili

Všeliek med je významný pre svoje enzýmy, ktoré zvyšujú rozkoš. Významným doplnkom sexi kuchyne je i nenahraditeľné chilli. Stačí malé množstvo, ostrá chuť podráždi sliznicu, čo následne spôsobuje prekrvenie pohlavných orgánov a vzbudzuje chuť na sex. Exotické avokádo a figy stimulujú pohlavný systém.

Ako chuťovka nesmie chýbať kvalitný syr. Nebude však na stole iba ako pochúťka. Syr obsahuje látky, ktoré organizmu pomáhajú pri vytváraní histamínu, ktorý zintenzívňuje reakcie na sexuálne vzruchy.

Voňavá vanilka a škorica obsahujú látky zvyšujúce prísun krvi do oblasti genitálií, preto nešetrite pri ochucovaní koláčov či kávy. Ako dezert jednoducho musí byť, ako inak, čokoláda. Jej vôňa, chuť a konzistencia je sama o sebe vzrušujúca. Navyše obsahuje fenetylamín, látku ktorá posilňuje erekciu u mužov.

Pre milovníkov morských pochúťok sú tu mušle, krevety alebo kaviár obsahujúci zinok, ktorý zvyšuje produkciu sexuálnych hormónov.

vino sampanske

A aby vám nevysmädlo, nezabudnite zapíjať nápojmi, ktoré vo vás vzbudia ešte viac erotickej inšpirácie. Zaručeným tipom je samozrejme šampanské. Ale aj víno a iné drinky sú veľmi účinné. Alkohol v miernom množstve uvoľňuje napätie a povzbudzuje fantáziu. Vo veľkom množstve má však opačné účinky.

Pre abstinentov existujú aj rôzne rastliny a byliny, ktoré boli po stáročia používa v tradičnej medicíne po celom svete za účelom obnovenia alebo zvýšenie sexuálnej rozkoše. Dokonca aj niektorých situáciách môže zohrávať úlohu pri sexuálnom vzrušení.

Máme tip v podobe ženšeňového čaju, ktorý obsahuje účinnú látku ginsenoid, ktorá oživuje sexuálne vášne.


História afrodiziák vo svete


Bylinné afrodiziaká

Durman - obsahuje alkaloidy (atropin, skopolamin). Používanie kvetu durmanu zlepšuje funkciu penisu. Často sa kombinoval s inými prostriedkami a mohol sa fajčiť, jesť alebo piť. Pri náboženských obradoch sa používala zmes semena durmanu a kvetov konope. Durman sa používal pri zvádzaní chladných žien a žien, ktoré neznášali mužov. Vo väčších dávkach obete neboli schopné odporu alebo zaspali, čo sa často zneužívalo pri prepadoch.

Konope - používalo sa najčastejšie spôsobom pri ktorom sa fajčili suché samičie kvety. Podľa ajúrvédy je to afrodiziakum určené pre manželské páry, nie pre sexuálnych dobrodruhov.
Užívateľovi sa jeho partnerka stávala žiadúcou. Používalo sa však i pri tantrických praktikách v Indii na dosiahnutie sexuálnej extázy (nirvány) až k splynutiu s vesmírom. Pri týchto obradoch sa používali i vône olejov s afrodiziackými účinkami, jedla sa ryba, pilo sa víno, podávalo sa konope s durmanom. Muž a žena boli k týmto rituálom špeciálne trénovaní. Počas celého rituálu musel mať muž erekciu v trvaní niekoľko hodín. Podľa niektorých názorov môže nadmerné užívanie konope spôsobovať neskôr impotenciu.

Mak - používala sa šťava z makovíc - ópium. Ako afrodiziakum sa používalo hlavne v Indii a v Číne, pričom sa fajčilo alebo sa používalo ako potravina. Inšpirovalo erotickú fantáziu a posilňovalo pocity nehy.
Nežiaducim vedľajším účinkom bola zápcha, preto sa ópium kombinovalo s inými prostriedkami napríklad vo forme ópiovej tinktúry. V oriente sa z ópia pripravovali pilulky radosti v kombinácii s ďalšími látkami.

Víno sa používalo ako opojný nápoj pri chrámových slávnostiach napríklad v starom Egypte a v Babylone. Často sa do vína dávali prísady potencujúce jeho afrodiziacké vlastnosti, najčastejšie byliny. Takéto nápoje sa podávali napríklad pri orgiách spojených s kultom boha Dionýza.

Muchotrávka červená - ako afrodiziakum sa najčastejšie fajčili jej za tepla sušené hlavy. Šamani sa dostávali pomocou tejto huby do tranzu. Sušená huba zvyšuje sexuálnu dráždivosť a má i vlastnosti ovplyvňujúce psychiku.

Žeň-šeň - podľa predstáv tradičnej čínskej medicíny udržuje v rovnováhe energiu jing a jang, čím predchádza vzniku mnohých ochorení. Žeň-šeň preto pomáha udržovať radostný sexuálny život. Používal sa vo forme žuvania čerstvého koreňa, pripravoval sa vývar z koreňa a pridával sa do alkoholických nápojov. Často sa kombinuje s inými látkami a očakávané vlastnosti sa prejavia až po dlhodobom používaní. Koreň obsahuje účinné látky, ktoré zvyšujú duševnú a telesnú výkonnosť a povzbudzujú sexuálnu aktivitu.

Granátové jablko: Ako ovocné afrodiziaká sa používali granátové jablká, pripravovalo sa z nich i víno. Používalo sa i v tradičnej tibetskej medicíne k obnoveniu pohlavnej túžby.

granatove jablko

Afrodiziaká zo stromov a kríkov

Yohimbé - opojné nápoje sa pripravovali z kôry stromu a nazývali sa odvarom z potentného dreva. Alkaloid yohimbín stimuluje i močenie. Sexuálne účinky sa prejavia po dobu 2 - 4 hodín po požití. Yohimbín znižuje krvný tlak, rozširuje cievy a zvyšuje prívod krvi do oblasti pánve.

Kokainovník pravý - listy koky sa používali pri náboženských obradoch, najčastejšie sa pri tom žuvali. Pôvodná Coca-cola lekárnika Pembertona obsahovala výťažky z listov kokainovníku a kola orechov. Mala silné povzbudivé účinky a bola súčasne afrodiziakom.

Kokain popularizoval i Z. Freud, a zdôraznil jeho vplyv na zvýšenie sexuálneho vzrušenia. Liečivé účinky sa využívali hlavne pri predčasnej ejakulácii.

Kava kava - výťažok z koreňa Piper Methysticum (ker), ktorý rastie v Indonézií a v Novej Guiney. Pripravuje sa nápoj, ktorý u žien zvyšuje citlivosť klitorisu.

Koreninové afrodiziaká

Paprika čili - používali ju hlavne v tradičnej indiánskej medicíne. Rituálny význam mal šňupací prášok. Čili obsahuje capsaicín dráždiaci urogenitálny systém.

Šafran siaty - podľa islamskej medicíny posilňuje pohlavný pud u mladých chlapcov. V starom Grécku sa používal na vyvolanie intenzívneho orgazmu u žien.

Zázvor pravý - podľa tradičnej ájurvédskej medicíny zázvor dodáva telu teplo (oheň) a tým dráždi pohlavné orgány. Má i všeobecne tonizujúce a stimulačné účinky.

Bazalka pravá - obsahuje éterické oleje, vitamíny a triesloviny. Stimuluje a spestruje sexuálny život.

Anýz voľný - používajú sa semená ktoré podnecujú k sexuálnej aktivite.

Peprovník čierny - obsahuje Piperín dráždiaci sliznice. Je najznámejšou koreninou a je považovaný za dobré afrodiziakum.

Muškátovník voľný - muškátový orech obsahuje éterický olej, ktorý má opojné účinky podporujúce sexuálne vzrušenie.


Živočíšne afrodiziaká

Mäkkýše a lastúry boli už v dávnych časoch symbolom erotiky. Afrodiziacké účinky sa pripisujú morským slimákom, kaviáru, sépiam, ustriciam, perlorodkám a ďalším darom mora. Majú bohatý obsah jódu, selénu a železa, podporujú činnosť srdca a majú protizápalové účinky.

med

Med - z medu sa vyrábali alkoholické nápoje (medovina), ktorá sa používala pri rituálnych obradoch. Do medoviny sa pridávali ďalšie látky. Na ostrovoch sa pridávalo k medovine kokosové mlieko a pri strave prevažne z rýb dokázali u cudzinci podľa moslimských zvykov uspokojiť 4 ženy súčasne podľa poradia a dlhodobo.
Potenciu podporuje najmä med z rozmarínu. Najväčšiu hodnotu má med od divých včiel. Prostriedkom, ktorý povzbudzuje telesné i duševné funkcie je aj propolis - ďalší včelí produkt s afrodiziackými vlastnosťami. Najcennejším produktom je materská kašička, ktorá obsahuje množstvo dôležitých látok, 3 % z nich podnecujú zmyselnosť.

Nezanedbateľné sú aj kúpele napríklad rozmarín lekársky - používa sa do kúpeľa, prekrvuje a zvyšuje citlivosť pokožky.

Puškvorcová kúpeľ - bylina sa varí 15 minút potom sa precedí a naleje do vane. Zvyšuje citlivosť a jemnosť pokožky.

Foto: pixabay.com

ZDIEĽAJTE NÁS