ID 100172719 jedlo hamburgerZdravie je to najcennejšie v našich životoch. Ako si ho čo najdlhšie udržať? Ako prispôsobiť štýl svojmu zdraviu, ak ho chceme zmeniť? Ako obmeniť svoj jedálničiek, tak aby nebolel?

 

Aj toto sú otázky, ktoré trápia ľudí. Často sa o tieto témy zaujímajú ľudia, ktorí už potrebujú pomoc. Či už sa objavila u nich nejaká choroba, alebo jednoducho si nemôžu zaviazať šnúrky do topánok.


Ako začať?

Pri jedálničku existuje jediná rada pomaly a pozvoľna obmieňať najprv množstvo porcií a neskôr obmieňať i potraviny. To znamená, že namiesto dvoch hamburgerov si dám jeden, neskôr namiesto mäsa v tom hamburgery nahradím ho kuracím mäsom. Neskôr hamburger nahradím zapekanou zeleninou so syrom. Tento proces má trvať skoro pol roka až rok. Jednoducho milované jedná nahradíme ich zdravšími verziami. Zakazovať si niečo nemá zmysel, lebo tak sa vrátite k pôvodnej strave raz dva. Ak zhrešíte berte to ako odmenu, ale ihneď ako je to možné sa vráťte k procesu obmeny.


Čo sa týka zaväzovania šnúrok aj tu si musí každý prejsť procesom obmeny. Sprvoti tento proces začnite pozvoľna nedeľnou prechádzkou, ktorá nemusí byť úplne dlhá, ale skôr efektívna. Určite si maličkú trasu, napríklad iba 500 metrov, možno aj menej, ale skúste na tej prechádzke ísť pomaly, pokojne, vychutnávajte si svoje okolie. Hľadajte veci, ktoré ste si možno roky nevšimli. Pozdravte susedov na ulici, porozmýšľajte čo by sa Vám na tom či onom mieste páčilo. Takzvane snívajte s otvorenými očami. Neskôr pridajte okrem prechádzok nejaké zimné športy, napríklad bežky. Práve bežky sú vďačným zimným športom, pretože jednak posilňujete svalstvo, ale i kardiovaskulárny systém, pričom tempo si určujete Vy. Ďalším športom, ktorý i rekreačne môžete pestovať a nabrať kondíciu je korčuľovanie. Už korčuľovanie, respektíve učenie je športom, ktorý posilňuje imunitný systém, svaly, ale i motoriku.


Pri týchto športoch je potrebné udržiavať imunitný systém, teda dopĺňať ho. Najlepšie prirodzenou cestou. V týchto zimných mesiacoch je ideálne užívať zázvor, či už vo forme čaju, alebo sirupu, či odvaru. Jednak posilňuje imunitu, ale aj prečisťuje hrubé črevo pri dlhšom užívaní.

Ďalším výborným posilnením imunity a očisty organizmu je granátové jablko a grapefruit. Pri týchto dvoch bombách môžeme povedať, že jeho užívanie vo forme šalátov je najideálnejšie a teda najprístupnejšie. Ak však máme časté problémy, oslabenú imunitu a nepomáhajú bežne dostupné suroviny, môžete telo doplniť aj prírodnými výživovými doplnkami. Je veľa osvedčených produktov, ktoré sú založené na prírodnej báze. 

 

Zdroj foto: Image courtesy of tiverylucky at FreeDigitalPhotos.net

ZDIEĽAJTE NÁS

Odporúčame