zit zdravo a hravo mÁno aj nie, v závislosti na Vašom aktuálnom životom štýle. Rozhodne však dopredu nie je nič stratené a začať žiť zdravo môžete v podstate kedykoľvek. V tomto článku si povieme, ako začať a na čo si dávať pozor, aby ste sa Váš životný štýl postupne menil na zdravší a Vy ste sa cítili čoraz lepšie.

Ako začať?

Určite treba mať na začiatku silnú motiváciu, prečo chcete žiť zdravo a čo Vás k tomu vedie. Takouto motiváciou by mohla byť krajšia postava, lepší pocit zo samej či samého seba a či vyhýbanie sa všetkým chorobám a zdravotným ťažkostiam, ktoré veľmi úzko súvisia s obezitou, nadváhou či nezdravým životným štýlom. Určite je ľahšie, ak žijete nezdravo, veď netreba vyvíjať žiadnu fyzickú aktivitu a doprajete si všetko jedlo, ktoré je Vám po chuti. Odpútať sa od nezdravých vecí a pri pohľade na ne si v duchu povedať, aké sú nezdravé a nevhodné pre Vaše telo a organizmus, je azda tou najdôležitejšou vecou pri zdravom životnom štýle. S tým neskôr súvisí aj vytrvalosť a odhodlanie, ktoré si musíte zachovať a nesmiete sa vzdávať.

Čo treba vedieť?

Na začiatku je taktiež vhodné, aby ste vedeli niečo viac o procesoch, ktoré sa odohrávajú vo Vašom tele, o látkach, ktoré pravidelne prijímate a ktoré ovplyvňujú tieto procesy a celkovo aj Vaše zdravie. To by ste nemali podceňovať, keďže hazardovanie so zdravím sa nevypláca. Začnime samotným trávením, ktoré môže byť v dobrej kondícií, ale taktiež môžete pociťovať ťažkosti pri tomto procese. Ak Vám zlyháva trávenie, pocítite to bolesťami najmä v brušnej oblasti. Na trávenie je vhodné prijímať rôzne probiotiká, avšak dávajte si pozor tiež na hladinu cholesterolu či cudzie organizmy, ktoré sa nachádzajú v našom tele. Ak už by Vaše telo obsahovalo množstvo látok, ktoré by sme mohli nazvať „odpadom“, rozhodne je čas na detoxikáciu a očistu organizmu od nich. Organizmus netreba mať kontaminovaný, pretože sa to prejaví na Vašom zdraví, ktoré bude značne podlomené. Detoxikovať sa dá zdravo aj prirodzene, pri akútnych stavoch môžete detoxikáciu podporiť aj o niektoré látky, ktoré jej napomáhajú a proces skvalitnia. Takto vyčistený organizmus je rozhodne správnou voľbou v čase, kedy prijímame až nadmerné množstvo kontaminovaných surovín.

Pri zdravom životnom štýle zohráva dôležitú úlohu aj príjem vitamínov a minerálov. Nielen vitamín C, ale aj ostatné vitamíny či minerálne látky, ako aj omega 3-mastné kyseliny sú dôležité pre organizmus. Nájdete ich v mnohých surovinách, pričom nevyhnutným základom je ovocie a zelenina, respektíve „správne“ tuky, ktoré prospievajú organizmu.

ZDIEĽAJTE NÁS

Odporúčame