thajska masaz 1Masáže sú už dlhé roky veľmi obľúbenou formou relaxácie a úľavy pre celé telo. Správne vykonaná a dobrá masáž celého tela dokáže uvoľniť nielen stuhnuté svaly, ale taktiež uľaviť od stresu.

Kým bežná masáž je vhodná ako pre fyzické, tak aj pre duševné zdravie, thajská dokáže povzbudiť telo aj myseľ. Jej výhod a zdravotných benefitov je však omnoho viac. V dnešnom uponáhľanom svet plnom stresu patria relaxačné masáže medzi obľúbené varianty oddychu. V čom spočíva tajomstvo thajskej masáže?

Aký je rozdiel?

Rozdiel medzi bežnou a thajskou masážou je viditeľný. Thajská masáž sa spája s výraznou manipuláciou tela. Ide najmä o naťahovanie a intenzívne masírovanie energetických bodov. Vďaka tomu vie pomôcť pri problémoch s chrbticou a hlavou.

Thajská masáž sa berie až ako liečebná metóda a to najmä vďaka viditeľným účinkom. Pôsobí skvelo na celý organizmus, no najviac sa zameriava na svaly na nohách, kĺby, chodidlá a chrbát.

Optimálny čas na thajskú masáž je zhruba dve hodiny. Preto je dôležité spraviť si dostatok času a uvoľniť sa. Človek sa počas týchto dvoch hodín vie uvoľniť a zrelaxovať svoju myseľ. Samozrejme, existujú aj kratšie intervaly. Ich podstatou je však len chvíľkové uvoľnenie.

Veľký rozdiel od bežných masáží je aj v tom, že tie thajské v sebe kombinujú hneď niekoľko elementov. Je to joga, strečing, meditácia a akupresúra.

thajska masaz vyhody

1 Uvoľnenie celého tela

Prejdime už na samotné účinky. Ako sme už spomínali, thajské masáže sú najlepšie pre uvoľnenie a zrelaxovanie celého tela. Takáto hĺbková masáž sa zameriava na ošetrenie každého miesta na tele.
Človek vykonávajúci masáž vyvíja jemný tlak na energetické body v kombinácii s plynulými cvikmi. Tie sa podobajú ľahkej joge. Pomocou tohto spôsobu dochádza k relaxácii nielen celého tela, ale aj mysle.

Vedeli ste, že ...
… thajská masáž v sebe ukrýva nielen masírovanie, ale aj strečing, jogu, meditáciu a akupresúru?


2 Úľava od stresu

Keďže sa spolu s celým telom uvoľňuje aj myseľ, pomaly sa zbavujete prebytočného stresu. Ako sa hovorí, stres je jednou z najnovších civilizačných chorôb. Len málo ľudí vie proti nemu správne bojovať.
Či už ste v strese kvôli práci, škole alebo kvôli osobným veciam, rozhodne by ste sa ho mali zbaviť. Pomôcť vám môže práve thajská masáž.


3 Detoxikácia organizmu

Vďaka tomu, že masírovanie týmto spôsobom vytvára tlak na energetických bodoch, v tele sa stimuluje krvný a lymfatický obeh. Výsledkom tohto procesu je detoxikácia organizmu. Z tela sa vyplavujú toxíny a všetky nevhodné látky.

thajska masaz detoxikacia organizmu


4 Úľava od bolestí

Thajská masáž je vhodná pre ľudí trpiacich rôznymi bolesťami kĺbov, svalov alebo kostí. Tlak vyvíjaný na určité body na tele dokáže stimulovať dôležité miesta na tele. Tým sa zbavujete bolestí rôzneho druhu.
Okrem toho je thajská masáž skvelý spôsob, ako sa udržať v dobrej kondícii. Ak ju zaradíte do svojho pravidelného režimu, môže dôjsť až k trvalému odstráneniu zdravotných problémov.

TIP
Na zážitkovom portáli Adrop.sk nájdete niekoľko typov masáží. Vy alebo ktokoľvek obdarovaný si môže užiť thajskú masáž.


5 Posilnenie nervového systému

Masáž má skvelé účinky na psychiku. A práve vďaka psychickej očiste a relaxácii si dokážete posilniť svoj nervový systém. Už po jednom sedení uvidíte rozdiely. Mnohé situácie budete zvládať oveľa lepšie.


6 Pomáha proti bolesti chodidiel

Reflexná masáž chodidiel spočíva v stimulácii energetických bodov na chodidlách. Dá sa urobiť komplexne, no môžete sa zamerať len na jednu oblasť, ktorá vás trápi.


7 To nie je všetko. Práve sa rozbiehame

Thajské masáže majú obrovské množstvo výhod. Medzi tie ďalšie sa ešte radia:

  • hlboká relaxácia,
  • vnútorná rovnováha tela,
  • uzdravenie toku energie,
  • prevencia voči zraneniam,
  • pokojná myseľ.

thajska masaz ucinky


Pre koho je vhodná?

A pre koho je thajská masáž vhodná? Pre úplne každého človeka, ktorý si chce oddýchnuť, zrelaxovať sa, uvoľniť si telo a myseľ, a zbaviť sa bolestí. Nezabúdajte ani na to, že thajská masáž je aj skvelý zážitkový darček. Hodí sa ako jedincovi, tak aj párom.

ZDIEĽAJTE NÁS