chripka-postelUrčite to aj vy dobre poznáte, kýchajúci a kde tu nachladnutí spolucestujúci, kolega, alebo sused čo vás pristavil vo vchode bytovky. Netrvá dlho a už aj vy pociťujete prvé príznaky nádchy, škriabanie v krku a bolesť hlavy. Chrípka je vysoko nákazlivé vzduchom sa šíriace prenosné ochorenie, ktoré je často sprevádzané komplikáciami .

Nedajte bacilom šancu, pripravte svoj imunitný systém tak, aby si poradil sám. Zmena stravovacích návykov, pobyt na čerstvom vzduchu, zvýšenie príjmu vitamínov a nie je od veci, mať pri sebe a použiť zdravotné rúško, ak je to potrebné.


Už ste v stave keď vás bolia všetky svaly, kĺby, hlava a teplomer sa zastavil na stupnici 39°C? To je najvyšší čas pripraviť si prírodnú medicínu proti chrípke, zabaliť sa do perín a vypotiť sa.


Doporučuje sa pripraviť si čaj z čerstvého zázvoru.
Asi 3 až 4 centimetrový kúsok zázvoru očistite zo šupy, nakrájajte ho na tenké plátky, vložte do čajovej kanvice a zalejte vrelou vodou. Nechajte 8 minút lúhovať. Pripravený výluh zlejte a podľa chuti pridajte citrónovú šťavu a oslaďte včelím medom.

 

zazvor pri chripke


Nemáte po ruke čerstvý zázvor? Nevadí. Spravte si čaj zo sušeného mletého zázvoru.


Do jedného litra vriacej vody dajte 1 až 2 čajové lyžičky sušeného mletého zázvoru, kúsok celej škorice a 3 klinčeky. Nechajte 5 minút povariť a odstavte. Do čiastočne vychladnutého, ale teplého čaju pridajte citrónovú šťavu a 2 až 3 lyžice pravého včelieho medu.


Ak potrebujete zmenu, tak na vypotenie je dobrý aj čaj z kvetov lipy alebo z jahodníka.

 

 Rebecca

 

ZDIEĽAJTE NÁS