behanie zdravieŽe pohyb prospieva zdraviu, prináša dobrý pocit a krajšiu postavu, vie azda každý z nás. Prečo je to tak? Čo vám pravidelné cvičenie prinesie a ako sa donútiť urobiť niečo pre svoje telo? Práve o tom je náš dnešný článok.

Znížte riziko ochorení športom

Nedostatok pohybu škodí ľudskému telu porovnateľne s fajčením, vysokým cholesterolom a tlakom. Je preto rizikovým faktorom pre vznik viacerých ochorení, akými sú najmä nadváha, obezita, osteoporóza, srdcovo-cievne ochorenia, diabetes či chronické neinfekčné ochorenia.

Pravidelné športovanie je jednou z ciest, ktoré vedú k lepšiemu zdravotnému stavu aj vtedy, ak niektorým z ochorení trpíte. Pohyb eliminuje stresovú záťaž a pomáha relaxovať od každodenných povinností. Cvičenie vám pomôže tiež ľahšie zvládať záťažové situácie v práci a podporí vaše sebavedomie.

Prinesie vám aj iné benefity:

  • znižuje cholesterol,
  • znižuje vysoký krvný tlak,
  • posilňuje imunitu.

pohyb zdravie v

Získate viac času pre seba

Pri športe sa rozširujú cievy, zrýchľuje sa činnosť srdca a dochádza k lepšiemu prekrveniu končatín a mozgu. Počas pracovnej doby tak budete oveľa výkonnejší. Nové, kreatívne nápady a ľahšie zdolávanie náročných výziev vám prinesú tiež viac času pre seba. Navyše budete mať zo seba lepší pocit. A možno si po nejakej dobe všimnete aj úbytok na váhe.


Ako začať?

Ak ste doteraz nešportovali, začať je celkom jednoduché. Vyčleňte si 30 minút denne na krátku prechádzku a niekoľko jednoduchých cvikov. Už táto malá „investícia“ vám prinesie prvé ovocie. Budete sa cítiť odpočinutí a pokojnejší.

Po niekoľkých dňoch pridajte po návrate domov krátke 15 minútové cvičenie. Vaše svaly budú po prechádzke dostatočne zahriate na to, aby zvládli jednoduchú rozcvičku a niekoľko cvikov na posilňovanie. Postupne pridávajte ďalšiu záťaž.

  • Náš tip: Oblečenie na šport a tiež vitamíny, minerály a športovú výživu kúpite v internetovom obchode Myprotein. Myprotein zľavový kód vám navyše pri nákupe ušetrí nejedno euro. Stačí si len vybrať všetko, čo potrebujete a využiť ho.


Športujte pre radosť

Poznáte to - viete, že by ste mali začať cvičiť, no z každého vášho podobného rozhodnutia zostalo len nesplnené predsavzatie. Vyhnete sa tomu, ak si vyberiete aktivitu, ktorá vás bude baviť. Radi chodíte do prírody? Zvoľte bicyklovanie, turistiku alebo beh. Pre tých, ktorí nechcú cvičiť sami, sú tu kolektívne alebo párové športy. Nových priateľov si nájdete aj vo fitness centre alebo na plavárni.

Na výber máte naozaj veľké množstvo aktivít. Stačí len zvoliť tú, ktorá vám najviac vyhovuje. Nezabúdajte zmeniť aj svoje stravovacie návyky a dbajte o dostatočný pitný režim. Dôležitý je tiež pravidelný prísun živín.

beh benefity

Správne oblečenie a obuv

Na cvičenie budete potrebovať športové oblečenie a kvalitnú, pohodlnú obuv. Tú vyberajte podľa druhu športu, ktorému sa budete venovať. Vhodnú obuv na šport si zaobstaráte lacnejšie, ak využijete CCC zľavový kód.

Ako spodnú vrstvu zvoľte kúsky z funkčných materiálov. Tie výborne odvádzajú pot a rýchlo schnú. Pokožka v takomto oblečení dostatočne dýcha a vy nebudete mať pocit, že ste stále mokrý. Ak ste sa rozhodli pre športy v exteriéri, vrchné vrstvy vyberajte z nepremokavých a vetru odolných technických materiálov.

Oblečenie na šport musí byť dostatočne pružné, aby vás neobmedzovalo v pohybe. Ak sa chystáte pri cvičení zhodiť nadbytočné kilogramy, nenechajte sa zlákať k tomu, že si kúpite pritesné kúsky, ktorými by ste sa chceli motivovať. Pri pohybe by ste sa v nich necítili dobre. Vyberte si oblečenie, ktoré vám poskytne dostatočnú voľnosť. A keď sa vaša postava vyformuje, dokúpite si napríklad niečo nové, čím svoj úspech náležite oslávite.

Reklamný článok
foto: pexels.com, pixabay.com

ZDIEĽAJTE NÁS