ID 100309134 cvicenie bruchoBrucho, táto časť tela patrí medzi najproblémovejšie najmä u žien, no výnimku netvoria ani muži, ktorí si svoje brucho včas neudržali na "uzde".
Pre pekné a ploché brucho je dôležitý správny a pravidelný pohyb a tiež aj kvalitná zdravá strava. Pohyb a strava to sú dva faktory, ktoré idú ruka v ruke a nie je ich možné pri tvarovaní postavy oddeliť.

 

Keď sa povie ploché brucho, každý máme inú predstavu, ako by malo vyzerať. Niekto túži vyrysovať každý brušný sval na tzv. "tehličky", no väčšine z nás postačuje stiahnuť pár centimetrov z objemu pásu, prípadne zbaviť sa nepekne vyzerajúceho "zaguľateného pivného" bruška.

Určite ste na sebe a svojom brušku pracovali. Podarilo sa vám znížiť hmotnosť a tiež šatstvo v šatníku išlo smerom nadol o jedno až dve konfekčnej veľkosti, no tukov (vydutého a guľatého) bruška nie a nie sa zbaviť. V takomto prípade staré a každému dobre známe "brušáky" nestačia, tu treba na sebe popracovať omnoho viac.

centimetre naviac v pase

 

Ako získať ploché brucho?

Zbaviť sa určitého percenta telesného tuku sa dá iba vtedy ak vydáte viac energie, než prijmete v jedle a rôznych nápojoch, čiže dodržíte tzv. energetický deficit.

- Nebyť v strese, musíte byť v úplnej psychickej pohode s pozitívnym náhľadom na svet. Pýtate sa prečo? Jeden z činiteľov ukladanie tukových zásob na brušku je kortizol (hormón stresu), jeho zvýšené vylučovanie sa odrazí najmä na vašom na bruchu v podobe nepeknej "pneumatiky".

ID 100120573 cvicenie fitloptaPotrebné je posilňovať nie len svaly
brucha, ale aj trupu a chrbta.

- Samozrejme bez pohybu to nepôjde a taktiež štíhly pás nezískate len "brušákmi", treba posilňovať nie len svaly brucha, ale aj trupu a chrbta. Do svojho cvičebného plánu si rozhodne zaraďte aj drepy, rôzne variácie výpadov, príťahy nôh na lavičke a iné. 

- Cvičiť treba pravidelne, s lenivosťou a sebaklamom sa ťažko dočkáte požadovaných výsledkov.

- Kuchyňa a stravovanie tu má veľmi veľké slovo, bez správnej a zdravej stravy ťažko získate dobrú postavu a ploché bruško.

- Zabudnite na rôzne diéty, sladené a vysoko energetické nápoje. Pokiaľ chcete byť úspešný, tak do svojho jedálnička zaradíte vysokokvalitné potraviny bohaté na bielkoviny (mäso, ryby, vajcia), ktoré budete kombinovať s rôznou zeleninou alebo zeleninovými šalátmi.

- Každé jedlo musí obsahovať tuky, tie sú pre právne fungovanie organizmu veľmi dôležité. Ideálne je používať pravé maslo, olivový, kokosový, ľanový, alebo iný nerafinovaný olej, rôzne semienka, orechy a oriešky, týmto dosiahnete dostatočné zastúpenie pre telo potrebných nenasýtených mastných kyselín.

Nezabúdajte aj na ovocie.

- Pri nákupe potravín sa zamerajte na prirodzené komodity, na umelé náhrady úplne zabudnite. Denné dávky jedla musia byť v primeranom množstve, dodržať pravidelnosť v stravovaní, tzn. nevynechávať žiadne jedlo.

- Môžete jeden maximálne dvakrát do týždňa obohatiť svoj jedálniček o zemiaky, hnedú ryžu, celozrnné výrobky ...

- Nikdy nesmiete hladovať, musíte sa cítiť príjemne a v úplnej pohode.

 

Prečo nevynechávať jedlá a neznížiť príjem potravy úplne na minimum?

Telo pri nedostatku, alebo pri hladovaní automaticky prepne na tzv. „šetriaci režim“, spomalí metabolizmus a šetrí si zásoby energie. Z toho vyplýva, že ak aj budete menej jesť resp. hladovať, telo vám bude menej spaľovať, bude viac šetriť, uskladňovať, ale to je práve to, čo nechcete. Vy sa chcete tuku zbaviť a nie ho nadobúdať. 

 

Vyskúšajte prírodný nápoj, ktorý pomáha detoxikovať organizmus od škodlivých látok, udržuje správnu hladinu vody v tele a čiastočne prispieva aj k odbúravaniu tukov z tela.

Pripravujte večer, aby ste v priebehu nasledujúceho dňa mohli popíjať.

Čo potrebujete:

  • 2 litre vody
  • 1 očistenú uhorku nakrájanú na tenké kolieska
  • 1 čajovú lyžičku čerstvo nastrúhaného zázvoru 
  • 1 citrón nakrájaný na kolieska 
  • za hrsť čerstvých mätových lístkov

Vodu nalejte do nádoby a pridajte všetky uvedené ingrediencie, premiešajte a odložte do chladničky. Ráno ho jednoducho sceďte a v priebehu dňa po pohári popíjajte.
Uvedené množstvo treba skonzumovať počas jedného dňa.

 

Nevynakladajte zbytočne finančné prostriedky za rôzne prístroje, programy, alebo podporné lieky, ktoré sľubujú rýchle schudnutie, štíhlu a bezchybnú postavu vrátane plochého bruška. Jednoducho to tak nefunguje. V prvom rade vy musíte zapracovať a to každodennou snahou, správnou výživou, výberom zdravých potravín, optimistickým a pohodovým prístupom bez stresu na život a jeho úskalia, pravidelným spánkom a pevnou vôľou.

Veríme, že sa krok po kroku k svoju cieľu postupne dopracujete a budete so sebou, svojou postavou a hlavne svojím "novým" a plochým bruškom spokojní.

 

Oliver

Zdroj foto: 

Image courtesy of imagerymajestic at FreeDigitalPhotos.net
Image courtesy of Ambro at FreeDigitalPhotos.net
Vlastný archív 

ZDIEĽAJTE NÁS