ID 10062408 muz srdcePravidelná fyzická aktivita je veľmi užitočná pre naše srdce a myseľ človeka. Pravidelný pohyb pomáha zvládať stres, napätie, znižuje tlak v krvi, napomáha cirkulácii krvi, a znižuje pravdepodobnosť výskytu rôznych ochorení od srdcových ochorení až po mozgovú porážku.


Pre naše telo je veľmi dôležitý pohyb už iba z dôvodu že nezlenivie a zdravotne sme na tom lepšie. Práve kvôli tomuto je veľmi dôležité cvičiť pravidelne a vybrať si ten správny cvik.

Vyberme si cviky, ktoré predchádzajú závažným kardiovaskulárnym ochoreniam.

Kardiovaskulárne cvičenia sú známe tým že výrazne zvyšujú krvný obeh. No tieto cvičenia sú známe aj ako vytrvalostné cvičenia, keďže by sme mali cvičiť v rovnakom nasadení celých 20-40 minút. Ak máte v poriadku pľúca a srdce môžete cvičiť aj dlhšie. Záleží len na vás a vašom zdravotnom stave. Pre väčšinu ľudí je ideálna turistika, rýchla chôdza, plávanie, bicyklovanie, skákanie so švihadlom a iné.
Lekári odporúčajú pri slabšom srdci alebo zlom fungovaní pľúc začať miernejšími aktivitami, ktorým sa budeme venovať každý deň až po tie náročné, ktorým sa budeme venovať len v tom prípade, ak sa na ne budeme cítiť.

Najčastejšie otázky?

    • Čo ak som sa cvičeniu nikdy predtým nevenovala?

Nevadí, začni pomaly a potom si postupne športovú aktivitu pridávaj. Po určitom období malej záťaže môžeme bez akýchkoľvek problémov zvyšovať intenzitu a naše telo si to ani nevšimne. Najprv začnite cvikmi ktoré vám zrýchlia dych. Rozohriatie organizmu je veľmi dôležité.

    • Čo robiť ak mám problémy s dýchaním?

Navštívte lekára, ten vám povie viac, možno pociťujete aj bolesť či tlak v hrudníku, krku a v iných častiach tela. POZOR !!!!! Dajte si skontrolovať srdcovú činnosť lebo je dosť možné že sa dostavia problémy o pár mesiacov práve tu.

    • Čo je to kondičná fáza, čo sa bude diať?

Počas tejto fázy sa vám zrýchli dych a bude hlbší ako do teraz. Srdce bude rýchlo biť. V tomto prípade netreba vešať hlavu ale pokračovať v cvičení. Pretože ste presne na túto záťaž cvikov nastavený.

    • Ak budem cvičiť schudnem?

Verte či neverte, toto cvičenie napomáha nie len pri zániku, alebo prevencii chorôb ale táto kombinácia je skvelá i na chudnutie. Pretože pri tomto druhu cvikov spaľujeme množstvo kalórií.

Prajem Vám krásne cvičenie a zdolávanie vlastných prekážok a nezabudnúť správne si to celé naplánovať.

 

ZDROJ FOTO: Image courtesy of nokhoog_buchachon at FreeDigitalPhotos.net

ZDIEĽAJTE NÁS