intimne problemyV súčasnosti musí čoraz viac žien čeliť mnohým intímnym problémom, ktoré sú samy o sebe veľmi nepríjemné a chúlostivé. Nehovoriac ešte o návšteve gynekológa a liečebnej kúre. Poďme sa však na tieto ochorenia pozrieť bližšie. Začneme vaginálnou mykózou, ktorá už potrápila nejednu ženu. Malá kvasinka Candida albicans dokáže spôsobiť vo vašom tele poriadnu šarapatu.

Prejavuje sa predovšetkým svrbením, pálením a nepríjemne zapáchajúcim výtokom z pošvy. Najhoršie však je, že kvasinkovým infekciám sa dá len veľmi ťažko predísť, najmä v lete. Bazény s vysokým obsahom chlóru, jazerá, ale aj časté pojedanie sladkostí sú spúšťačmi tohto ochorenia. Ak sa teda chystáte na dovolenku k moru, jazeru, alebo bazénu, nezabudnite si pribaliť nejaký tie probiotiká, chlorellu, obmedziť cukry a pšeničnú múku. Treba však zdôrazniť, že v prípade výskytu ochorenia je potrebné ihneď začať s liečbou. Vrátane liekov, ktoré vám odporučil váš lekár budete musieť ešte upraviť jedálniček a hygienické návyky. Vylúčte zo svojej stravy cukry, múku a radšej ju obohaťte o biele jogurty, cesnak, zeleninu a vitamíny E a C. Nezabudnite ani na dostatok tekutín. Taktiež sa odporúča vyvárať spodné prádlo a posteľnú bielizeň na 95 stupňov.

Nielen mykózy, ale aj zápaly intímnych častí patria k častým a bolestivým ochoreniam. Až 70% žien trápi zápal močových ciest. Častá návšteva toalety, bolestivé močenie, zvýšená teplota či kŕče v podbrušku sú signálmi, že vaše telo bojuje s infekciou močových ciest. Neodmysliteľnou súčasťou liečby sú nie len antibiotiká, teplo, pitný režim, ale aj bylinky a šťava z brusníc. Každý deň si jej teda doprajte aspoň 300 ml. Nezabudnite ani na cesnakový čaj, ktorý uvaríte z 5 ošúpaných strúčikov cesnaku, ktoré rozpučíte a zalejete teplou vodou. Po piatich minútach precedíte a môžete piť. Rýchly účinok tohto prírodného antibiotika už prekvapil nejednu ženu.

toaletne potreby - vložky winalite

Popri prírodných liečivách nesmiete zabudnúť ani na hygienu. Časté umývanie rúk a vhodný toaletný papier bez rôznych esencií a farbív a taktiež správny výber dámskych hygienických vložiek hrá dôležitú úlohu pre správne fungovanie intímnych partií.

 

Autor: Majka
Zdroj foto: pixabay.com, JK

ZDIEĽAJTE NÁS