krasne zdrave vlasy

Používate aj vy doma oleje na vlasy či vlasové masky? Vyhadzujete každý mesiac peniaze za produkty, ktoré sú plné chémie a možno vám viac škodia ako pomáhajú. Skúste niečo čisto prírodné.

Prečo si teda radšej nenechať poradiť prírodou a produktmi, ktoré nie sú nijako chemicky upravované. Neviete aké by ste na svoje vlasy mali použiť?

Nevadí, viem vám poradiť veľmi jednoduché a ľahko dostupné možnosti, ktorými kľudne nahradíte akýkoľvek kozmetický, chemický prípravok. Ak chcete vlasové oleje nahradiť prírodnými, stačí ak si vyberiete olivový olej, alebo prírodný za studena lisovaný olej. Vždy dbajte na to, aby ste si olejové zábaly robili iba na spodnej časti vlasov - pretože ak si zábal dáte na celú plochu, vaše vlasy sa opätovne budú mastiť omnoho rýchlejšie a to predsa nechcete.

Ak chcete na vlasy použiť staré známe vajíčko, kľudne tak urobte, vajíčko obsahuje veľa bielkovín a má dokonca dezinfekčné účinky. Ďalším skvelým prírodným materiálom na vlasy, ktorý je bežne dostupný je med, má antibakteriálne účinky a citrónová šťava, ktorá dopomáha k tomu, aby boli naše vlasy lesklejšie a pevnejšie.

Určite nezavrhnite ani jablčný ocot, má hydratačné účinky, obnovuje kyslé pH vlasov a pokožky, odstraňuje prebytočné oleje, neutralizuje zvyšky šampónu a mydla, celkovo reguluje tvorbu lupín, zanecháva vlasy lesklé a hebké, nemusíte sa báť ani toho, že by vaše zapáchali, nie je to tak. Mlieko sa už od dávnych čias používa do kúpeľa pre ozajstné kráľovné a na vlasy ho použiť môžete rovnako, mlieko totiž hydratuje ako pokožku tak aj vlasy. Avokádo má hydratačné a zvláčňujúce schopnosti, uhorková šťava opäť hydratuje naše vlasy.

Vidíte, že príroda nám ponúka veľa možností ako a čím nahradiť všetky chemické prípravky, ktoré bežne kupujete. A všetky tieto produkty kúpite v ktorýchkoľvek potravinách. Neváhajte a použite skutočnú prírodu.

Môže vás zaujímať:


Autor: Redakcia
Zdroj foto: pixabay.com

ZDIEĽAJTE NÁS