bozkBozkávanie patrí k milým nežnostiam nielen medzi milencami. Je to spôsob ako vyjadriť náklonnosť a túžbu po druhej strane. Mnoho prvých rande končí bozkom, ktorý môže byť pre budúci rozvoj vzťahu rozhodujúci.

Ak stále netušíte, či sa viete dobre bozkávať, alebo ešte potrebujete trocha sebadôvery, je tu pre vás niekoľko trikov, ktorými očaríte osobu, ktorá sa vám páči.

Pri bozkávaní je dôležité riadiť sa pocitmi

Nikdy nerob to, čo ti je nepríjemné, alebo čo je evidentne nepríjemné jemu i keď si ty o tom myslíš, že je to skvelé. Každý človek je iný a má aj rád iné veci. Nenúťte sa do bozkávania a nenáhlite sa, to je to najhoršie, čo môžete spraviť. Múdrejšie je začať s bozkávaním pomaly a jemne.

Aký má byť dokonalý bozk

  • Bozk bez dotykov sa stane prázdnym. Povzbuďte sa, objímaním, hladkaním a láskaním, aby to bolo vám obom príjemné. Najlepšie je zavrieť oči a nechať sa unášať, ak práve prežívaš krásny bozk, ak nutne potrebuješ kontrolovať situáciu, tak iba občas mierne pootvor oči.
  • Svieži dych, veľmi dôležitý. Nezabudni na žuvačky, cukríky, ústne spreje a samozrejme zubnú kefku a pastu ešte pred odchodom na rande. Ak obedujete, vyhnite sa jedlám s cesnakom a cibuľou „nepríjemný dych“ pokazí aj tú najromantickejšiu chvíľu.
  • Správna hudba je polovica úspechu. Pokiaľ máš možnosť zvoliť nejakú peknú, nájdi niečo romantické, čo vás oboch dostane do tej správnej nálady.
  • Pokoj, určite sa nebudete bozkávať dobre, ak budete napätí a nepokojní. Ak má partner rád určitý spôsob bozkávania, pokračuj jeho spôsobom a pridaj štipku vášne. Objavujte spôsoby dotýkania sa perami a jazykom.
  • Ak je pri bozkávaní niečo nevhodné, tak je to slintanie a oblizovanie v štýle „šťastný psíček“. To sa stáva vtedy, ak si partner myslí, že jazyk je natoľko silná erotogénna zóna, že ním musí navštíviť aj tvoj zvukovod. Ak máš zrovna ty takého, tak mu to, čo najskôr jemne povedz a pokiaľ to, on vytkne tebe, požiadaj ho o pomoc pri učení a zdokonaľovaní sa v tomto krásnom umení.

bozkavanie ludia 

Používajte svoju predstavivosť, hrajte sa s perami, uvoľníte sa a vychutnávajte, veď bozky sú niekedy lepšie a zmyselnejšie ako sex.

Autor: redakcia
Foto: pixabay.com

ZDIEĽAJTE NÁS

Odporúčame