thumb detox jar ocistaÚspešne sme zvládli sychravú a pomerne teplú zimu. Keďže počasie veľmi neprialo vychádzkam a športu najmä v nižšie položených miestach. Značnú časť voľného dňa sme mnohí presedeli doma pred televízorom.

Chutilo nie len nám, ale určite aj vám. Len čo na také nezdravé „poďobkávanie“ a určite aj zvýšený príjem potravín „hovoria naše útroby", naša pečeň? Určite má stále problém spamätať sa.

Čo tak pomôcť jej malou a predsa účinnou 10 dňovou očistou kúrou v podobe ľahkej večere? Jej príprava vám veľa času nezaberie a naozaj svojmu organizmu pomôžete. Pre telo a pečeň tento šalát bude doslova vzpruha.

 

Asi sa pýtate prečo práve tento šalát?

- Mrkva prečisťuje tráviaci trakt, preventívne pôsobí proti zápche, znižuje hladinu cholesterolu v krvi a zároveň pomáha regenerovať a vzpružiť organizmus pri pocite z vyčerpania. Jej zloženie blahodarne pôsobí predovšetkým na pečeň (vitamíny A, B, C, D, E a K, z minerálov je to hlavne vápnik, železo, horčík, kremík, fosfor a síra).

- Olej pomáha z mrkvy vyťažiť maximum karoténov (antioxidanty).

- Orechy sú blahodárne pre nervovú sústavu, obsahujú potrebné omega 3 mastné kyseliny.

- Citrón dodá vitamín C a celý šalát dochutí.

- Med pôsobí protizápalovo a okrem toho obsahuje dôležité vitamíny a minerály.

 

detoxikačná kúra - ľahká večera

 

Čo k jeho príprave potrebujete?

  • 2 - 3 mrkvy (záleží od veľkosti) 
  • za hrsť nasekaných vlašských orechov (mandle, lieskovce...)
  • 5 kvapiek olivového oleja lisovaného za studena
  • 10 kvapiek citrónovej šťavy
  • 1 malú lyžičku pravého včelieho medu

Očistené mrkvu nastrúhajte na jemnejšom strúhadle, primiešajte med a nasekané orechy. Pokvapkajte olivovým olejom a citrónovou šťavou, premiešajte.


Ďalší skvelý šalát : Výživný mrkvový šalát

Po tejto očistnej kúre sa budete cítiť lepšie, budete koncentrovanejší, mala by sa vám zlepšiť kvalita spánku, pokožka, nechty i vlasy. Celkovo organizmus bude vitálnejší a myseľ bude pozitívne naladená.

 

Martull

Zdroj foto: pixapay.com

 

ZDIEĽAJTE NÁS