zmyslena zenaKto tvrdí, že nemasturbuje, a že to ani nikdy neskúsil, tak klame !!! Masturbácia je vyjadrenie zdravej ženskej sexuality. 

Ženám, ktoré nie sú schopné dosiahnuť orgazmus klasickým sexom, je odporúčané pomocou masturbácie spoznať svoje telo, svoje citlivé, vzrušujúce miesta. Neexistuje žiaden návod na perfektné sebapoznávanie, teda sebaukájanie. Každá žena má rada niečo iné.

Niektoré si dráždia klitoris (alebo dráždec), iné si zavedú prsty do pošvy, alebo potrebujú pre predstavu porno, a sú aj také, čo jednochudo použijú vlastnú fantáziu.

Niektoré ženy radi masturbujú v sprche, iné v posteli či na stoličke. Pri masturbácii môžete používať rôzne predmety, ale dajte  pozor, aby boli bezpečné. Nesmú byť hranaté, ostré, alebo ináč nebezpečné, mohli poškodiť steny pošvy.

Môžete  to robiť ako chcete, kedy chcete a koľko len chcete.

Masturbácia neškodí, práve naopak. Naučíte sa dosahovať orgazmus, zistíte, čo máte rada a to neskôr môžete využiť pri sexe, keď budete partnerom diskutovať, čo sa vám páči a ako to máte rada. Poznanie reakcií vlastného tela na vzrušivé podnety pre sexuálny život je veľmi dôležité. Najznámejšie a najcitlivejšie miesto ženského tela je klitoris, ktorý sa nachádza na spojnici malých pyskov a je z časti alebo úplne skrytý.

Pri sexuálnom vzrušení sa zväčší, vztýči a mierne vystúpi dopredu. Schopnosť dosiahnuť orgazmus však v žiadnom prípade, nie je závislá od veľkosti ani tvaru klitorisu alebo pyskov. Ženy dosahujú orgazmus priamou alebo nepriamou stimuláciou klitorisu.
Základom masturbácie je dráždenie a masáž klitorisu prstom alebo iným predmetom. Začnite s ľahkou masážou klitorisu a sama zakrátko zistíte, čo ti prináša najlepšie pocity a stupňuje vaše vzrušenie. Vzrastajúcim sexuálnym roztúžením sa váš klitoris stane viac citlivým na dotyky a preto sa doporučuje natrieť ho. Môžete využiť vaginálnu vlhkosť alebo naslinený prst, v ideálnom prípade lubrikačný gél. Nezabudnite tiež dráždiť bradavky a ostatné erotogénne zóny. Pokúste sa odkryť svoj klitoris, tým ho uvoľníte pre priamu stimuláciu.

Techniky masturbácie

Valcovanie je základná technika. Chytíte skrytý klitoris medzi palec a ukazovák. Môžete začať s pomalým a jemným váľaním medzi prstami. Postupne pridávajte na intenzite a tlaku tak, aby pocity so vzrastajúcim vzrušením boli čo najpríjemnejšie.

Môžete zmeniť techniku na tzv. krúženie, tu si umiestnite ukazovák a prostredník cez vrchol svojho klitorisu. Prstami začnite krúžiť po klitorise približne v kruhovej alebo oválnej dráhe. Tlak a rýchlosť môžete meniť, podľa požiadaviek a pocitov.

Aby ste docielila správny a príjemný účinok pri tejto  technike, môžete si prsty zvlhčiť olejčekom, alebo najideálnejšie je lubrikačný gél. Ak potrebujete stále zmenu doporučujeme skúsiť poklepávanie po klitorise. Použitie tejto techniky je individuálne, niektoré ženy veľmi vzrušuje, ale iným to môže byť veľmi nepríjemné. Ako na to? Ľavou rukou roztiahnite malé pysky, tak aby sa klitoris čo najviac odkryl a vystúpil. S ukazovákom pravej ruky potom začntei po klitorise poklepkávať. Toto poklepkávanie vrcholí vo veľmi príjemný pocit, ktorý narastá až k blížiacemu sa orgazmu.

Pre maškrtníčky samomasáže doporučujeme kombináciu. Už z názvu vyplýva, že prstami svojej jednej ruky stimulujte klitoris, tak ako to máte najradšej. Prsty druhej ruky nasmerujte na pošvový vchod a podľa potreby vsuňte jeden, dva alebo tri prsty do vagíny. V podstate sa dá táto kombinácia doporučiť pri stimulácii vo dvojici, kedy sa vy venujete dráždeniu klitorisu a váš partner vstupuje do vagíny.

Rôznymi kombináciami môžete dosiahnuť závratných orgazmov. 

zena vana

Veľmi preferovaná technika masturbácie je tečúca voda. K tomu potrebujete dostatok času a vaňu. Ak vaša vaňa má vodovodný kohútik tak, aby ste sa mohla so svojím zadočkom podsunúť pod vodovodný kohútik, tak už len stačí púšťať  mierny tečúci pramienok vody a postupne pridávať na intezite prietok vody. Sama si určujete, čo je príjemné a čo nie, pozor na príliš horúcu vodu, nepôsobí blahodarne.

Čo poviete na masážnu sprchu, využijeme ju ako ideálny nástroj na vodnú masturbáciu. S týmto nástrojom môžete byť veľmi kreatívna, môžete experimentovať a sama uvidíte, čo a aké kombinácie sú pre vás najlepšie. Opäť si môžete meniť tlak a teplotu vody, navyše výhodou sprchyje,  že môžete prúd presne smerovať tam, kam potrebujete. Treba vyskúšať aj studenú sprchu, zmenu pocitov, ale všetko je na vašej fantázií.

Už malé deti prišli na techniku zvieranie stehien, predpokladám, že ani vám nie je neznáma.

Touto technikou môžete ľahko dosiahnuť orgazmus. Sťahovaním a uvoľňovaním stehenných svalov dochádza k nepriamej stimulácii klitorisu. Keď si preložíte nohu cez nohu a budete tlačiť stehná k sebe spôsobíte,  prekrvenie pohlavných orgánov a rozmanitým stláčaním a intenzitou zvierania, môžete dospieť až k vrcholu. Táto technika sa dá využiť aj v spoločnosti, alebo na verejnosti. Stačí si sadnúť za stôl, prehodiť nohu cez nohu, dať stehná dokopy a môžete sa oddávať slastným pocitom bez toho, aby to niekto z okolia zistil.

Už samotná predstava onanovania na verejnosti je veľmi vzrušujúca. Chce to len trochu praxe, ale výsledok stojí za to. Keď budete masturbovať doma zvyknete si zvierať pri orgazme stehná dokopy a po niekoľkých pokusoch to pre vás bude hračka.

Čo by sme ešte odporučili? Máte doma malú loptičku? Tak aj to sa dá využiť na spríjemnenie voľnej chvíle. Veľkosť aká vám bude vyhovovať, alebo akú máte po ruke. Ľahntei si na brucho a loptičku si dajte medzi nohy, tak aby sa vám dotýkala klitorisu. Prekrížte nohy v členkoch. Potom začnite zvierať stehná k sebe a spracovávajte loptičku, tak aby sa správne trela o klitoris (dráždec). Toto je jednoduchý spôsob ako "sa urobiť".

Skúšala ste to už s nohavičkami? Použite svoje nohavičky, tak že si ich zatiahnete do štrbinky vpredu aj vzadu. Potom ich vpredu správne umiestnite cez klitoris, aby to nebolo bolestivé. Môžete sa prechádzať alebo si ľahnúť a posúvať nohavičky dopredu a dozadu. Pozor občas sa vedia roztrhnúť, musíte s tým počítať.

Žijeme v dobe pokroku tak nesmieme zabúdať na vibrátory, vibračné vajíčka, venušine guličky a iné erotické hračky.

Sú v rôznych veľkostiach a tvaroch. Pre klitoriálnu masturbáciu použite pevné vibrátory s možnosťou nastavenia rýchlosti. Priebežne môžete meniť silu vibrácie, tak sa vzrušiť až na pokraj samého orgazmu a potom opäť spomaliť.

Túto techniku zopakujte niekoľkokrát za sebou a následný orgazmus, bude o to silnejší a ostrejší.

Správny tlak je tiež dôležitý. Masturbácia nemusí byť obmedzená iba na klitoris. Skúste vibrátorom masírovať vnútorné strany stehien, pysky alebo nasmerujte vibrátor na prsné bradavky, prípadne na zadoček.

Ako máte masturbovať zistíte sama. Každej sa predsa páči niečo iné...

Masturbácia

zenaMasturbácia, alebo onánia, alebo onanovanie, alebo sebaukájanie je ukájanie pohlavného pudu sebou samým (sebaukájanie). Je mnoho výrazov na jeden a ten istý akt, ale výsledok je ten istý, ide o sexuálne sebaukájanie. Až do začiatku 20. storočia bola masturbácia považovaná za jeden zo smrteľných hriechov. Možno ešte naši rodičia boli vedení k vlastnej sexualite, ako k niečomu zakázanému a nečistému. Stáročia sa tradovalo, že masturbácia je niečo zlé, špatné, čo by človek vôbec nemal robiť. Ak náhodou to robil, tak vo veľkej tajnosti, aby sa o tom nik iný nedozvedel.

V dávnej minulosti boli ľudia za prevádzanie masturbácie trestaní. Tradovalo sa, že masturbácia spôsobuje slepotu, hluchotu, duševnú chorobu, alebo dokonca, že môže viesť až k smrti. Našťastie tieto strašné časy sú už dávno za nami a my si bez akéhokoľvek seba menšieho strachu a obáv, môžeme plnými dúškami užívať potešenie, ktoré nám nepochybne masturbácia prináša.

Sexuálna revolúcia v druhej polovici 20. storočia viedla k odtabuizovaniu tejto témy. Napriek tomu ešte stále existuje mnoho predsudkov, ktoré masturbáciu popierajú a odmietajú ako niečo zlé, nečisté, úchylné, ba až zvrátené.

Výhody masturbácie

  • pomáha človeku, keď nemá žiadneho partnera
  • môžeme sa sústrediť sami na seba
  • nemusíme myslieť pri sexuálnom styku, či aj partner prežíva to čo očakáva
  • so svojím sexuálnym uvoľnením nie sme od partnera závislý a sklamaný, keď sa pri styku niečo  nepodarí
  • uvoľnenie a orgazmus môžeme zažiť v čase, keď máme čas a keď práve to chceme
  • u žien je to najľahšia, najrýchlejšia a často jediná možná cesta ako dosiahnuť orgazmus

Dajme si otázku, ako môžeme byť dobrí milovníci, keď nepoznáme svoje vlastné telo?

Masturbácia nám to umožňuje, vďaka nej spoznávame svoje telo, čo nám je, a čo nám zase nie je príjemné. Masturbácia teda dotýkanie sa vlastných genitálií a iných častí tela, ktoré nám prinášajú sexuálne potešenie, je to úplne normálny spôsob spoznávania vlastnej sexuality, ktorá cez vzrušenie môže prejsť až do orgazmu. Zbavuje fyzického napätia, prináša zmyselnú a príjemnú skúsenosť, a hlavne uvoľňuje celý náš organizmus.

Vďaka sebaukájaniu mnohé ženy dokážu prežiť orgazmus aj pri milovaní s partnerom. Ženy ale aj muži vedia potom pri milovaní poukázať na svoje erotické miesta, ktoré im vyvolávajú potešenie a rozkoš a vedú k orgazmu. Pre niektorých ľudí je masturbácia príjemné spestrenie ich sexuálneho života. Môžu spoločne masturbovať, buď každý sám, alebo navzájom medzi sebou. Nič nie je zakázané, práve naopak, všetko je dovolené. Robte hlavne to, čo vás baví, čo sa vám páči a prináša vám príjemné pocity.

Neexistuje žiadny dokonalý a jedinečný spôsob masturbácie. Vyskúšajte rôzne polohy, rôzne dotyky, rýchle, pomalé, zmyselné alebo vášnivé. Hrajte sa so svojím telom. Opakujte pohyby, ktoré vám robia dobre. Môžete na chvíľu prestať, vnímajte pocity a stupňujúcu sa vášeň, a potom sa naplno odovzdajte svojim pocitom.

Doporučujeme použiť lubrikačný gél. Ženy pri masturbácii môžu používať vibrátory. Všetko je povolené. Každý si sám musí nás to, čo mu je najpríjemnejšie.

Foto: pixabay.com

ZDIEĽAJTE NÁS

Odporúčame