zdrava stravaNa vývoj imunity vplýva množstvo faktorov - od zdravej výživy, cez pohyb na čerstvom vzduchu, až po psychickú pohodu. Imunitný systém je takmer neviditeľný, no je životne dôležitý a v súčasnosti je skloňovaný vo všetkých pádoch.

Za pravidelné športovanie v prírode a dodržiavanie zásad zdravej životosprávy sa telesná obranyschopnosť organizmu každému štedro odmení. Ľudská imunita potrebuje pre svoje dobré fungovanie vhodné „palivo“. A tým palivom sú potraviny, ktoré neobsahujú konzervačné látky, emulgátory, stabilizátory, farbivá, umelé arómy a iné chemické látky.

Základ racionálnej výživy tvorí čerstvé ovocie a zelenina, celozrnné pekárenské výrobky, kyslomliečne výrobky, tvrdé syry, domáca hydina a strukoviny. Prioritou je konzumácia kvalitných potravín a podceniť nemožno ani pitný režim - čistá voda je nenahraditeľná prírodná látka, ktorá má na zdravie človeka podstatný vplyv.


Ekologické farmárstvo

kvalitna stravaIdeálnym zdrojom bielkovín je domáca hydina. Kuracie, kačacie, husacie či morčacie mäso z farmy je však nielen zdravšie, ale aj chutnejšie. Neobsahuje antibiotiká, ani stimulátory rastu. Hydina na domácej farme je kŕmená prirodzeným krmivom, má dostatok pohybu, slnka, čerstvého vzduchu a žije v dobrých hygienických podmienkach.

Do mäsa z ekologického poľnohospodárstva sa nepridávajú žiadne prípravky, ktoré umelo predlžujú jeho trvanlivosť. Mäsové výrobky a sušené mäso z domácich fariem neobsahuje chemické prísady. To isté platí aj pre mliečne výrobky - či sa jedná o výrobky z kravského, ovčieho, alebo kozieho mlieka. Ekologické farmy chovajú zvieratá tradičným spôsobom, do kŕmnych zmesí im nepridávajú antibiotiká a prídavky, ktoré umelo podporujú ich rast. Produkujú potraviny, ktoré majú vysokú hodnotu, ktoré telu dodajú kvalitné živiny. Pre efektívne fungovanie tela a imunitného systému je výber stravy s dostatkom bielkovín, vitamínov, minerálov či ostatných živín nesmierne dôležitý.


Výživové doplnky

  • Zo stromu moringa sú na mnohých predajných pultoch k dispozícii výživové doplnky, ktoré podporujú nielen zdravý rast a vývoj ľudských buniek, ale stimulujú aj duševnú činnosť. Či si z jemných sušených listov tejto vzácnej rastliny vyberiete prášok, kapsule, alebo olej, všetky tieto produkty sú skvelým zdrojom antioxidantov.

Moringa je veľmi užitočná a všestranná, obsahuje množstvo prírodných látok – vitamíny, flavonoidy, alkaloidy, taníny, aminokyseliny a polyfenoly. Moringa oleifera je strom, ktorý je často označovaný za strom života. Strom, ktorý v sebe ukrýva najvyššiu koncentráciu živín. Výživové doplnky z listov stromu moringa regenerujú celý organizmus. Majú nielen antivírusové a protizápalové, ale aj antidepresívne vlastnosti.

Reklamný článok
foto: dreamstime.com

ZDIEĽAJTE NÁS