pekna zenaVäčšina hľadá návod na pevné zdravie a minimum preležaných dní v posteli. Málo kto si dovolí v dnešnej dobe byť „chorý" a prísť o časť výplaty v práci. Návšteva lekára ani tá nie je zadarmo. Návrat k prírode, pohyb a striedmosť sú správne kroky k udržaniu si zdravia a vitality.

Naozaj je to obrovské plus, ale čo vnútro? Nezameriavame sa vnútorné orgány a ich fungovanie, ale psychiku. Pokiaľ niečo človeka trápi, sužuje, nahlodáva ho z vnútra, ťažko mu zdravie dlho vydrží.


Uvedomujete si aký obrovský vplyv má psychika? Pohoda respektíve nepohoda v živote a konaní každého jedinca má dopad nielen na zdravie, ale na priebeh celého života.
Ak chvíľočku náhodne pozorujete ľudí vo vašom okolí, zistíte že sa s prejavmi psychických stavov stretávate denne (nikto nie je výnimkou).

Veľa ľudí má negatívny prístup k životu a k sebe samému. Sebapodceňovanie, pesimistický pohľad na bežné dni a život okolo seba, závisť, nenávisť, ohováranie a nevraživosť. Zlá nálada, počasie... a sústavné sťažovanie sa, vždy sa niečo nájde, čo je zlé. Všetko, čo sa deje v ich okolí im zdá ako koniec sveta a zasa je dôvod sa sťažovať a nariekať. Takýto pohľad a prístup je základným kameňom pre neúspech, či už v pracovnom alebo v osobnom živote s postupným dopadom na vlastné zdravie. Niet čomu čudovať, že je takýto človek náchylnejší na rôzne choroby, depresie a možno aj opakované virózy a ľahšie formy ochorení.

 

park1


Skúste sa zamyslieť, ako je na tom vaša psychika, vaše vnútro, ako sa vnímate, aký máte prístup k iným, k sebe a k vlastnému životu.

Nalaďte sa pozitívne a berte život z tej lepšej stránky. Myslíte a berte sa pozitívne, veď „Po každej búrke zasvieti slniečko". Na jednej z prednášok pani docentka doporučovala: „Ráno hneď ako vstanete, postavte sa pred zrkadlo a pochváľte sa ako dobre vyzeráte, aké máte dobré vlasy, aký krásny deň je pred vami. Spravte to v predstihu. Nalaďte sa pozitívne, pozdvihnite svoje JA, svoje EGO".

Váš úsmev a pozitívny prístup a rozjasnenú tvár si určite všimnú aj vaši kolegovia, okoloidúci a verte tomu budete odmenení úsmevom.
Uvedomte si dopady vášho myslenia na všetko okolo vás, na svojich blízkych, vrátanie vlastného zdravia. Majte na pamäti, vždy máte minimálne dve možnosti rozhodovania sa.

Hľadajte na všetkom a v každom len to pozitívne. Áno ide to. Vždy záleží len od uhla pohľadu. Voľba je jednoduchá, vyberte si správne a budete skutočnými pánmi svojho života a šťastia.

 

Rebecca 

ZDIEĽAJTE NÁS

Odporúčame