zeleny jacmen uvodRadosť do života nám prináša mnoho vecí, jednou z týchto vecí je aj jedlo... Pri konzumácii kvalitného jedla sa nám zapája viacero zmyslov – chuť, čuch, zrak, čo vlastne výsledok pôsobenia tohto jedla na človeka. Bohužiaľ v dnešných jedlách je zastúpených nízky počet kvalitných prírodných látok? Tak v tejto veci je zelený jačmeň skvelým pomocníkom.

Mladý jačmeň alebo zelený jačmeň je vylisovaná šťava z lístkov mladého jačmeňa, ktorá je vysušená, čím vznikne krásny zelený, jemný prášok, ktorý obsahuje všetky vitamíny, minerály, stopové prvky a antioxidanty.

Ďalej chlorofyl, nukleové kyseliny, (DNA, RNA), enzýmy, mastné kyseliny a veľa ďalších zdraviu prospešných látok, ktoré neustále prebiehajúci výskum až teraz objavuje. Táto šťava je veľmi účinná.

zeleny jacmen napoj v sejkry

Nutrične 1 pohár takto pripravenej šťavy zo zeleného jačmeňa zodpovedá niekoľkým kusom zeleniny, napr. výživovej hodnote 2 hlávok brokolice. Tento zelený džús sa môže použiť aj ako náhrada jedného denného jedla. Je to aj veľký pomocník počas pôstu. Zabráni nutričnému deficitu a urýchli očistné procesy v tele.
Výskumy ukazujú, že výťažok z mladého jačmeňa / zeleného jačmeňa / pomáha v boji s najrôznejšími ochoreniami. Rastlinná miazga podporuje optimálne fungovanie celého organizmu a nezameriava sa len na určité ochorenia ako lieky.

Zelený jačmeň vykonáva skutočný zázrak - nie je to liek a predsa lieči. Pomáha telu, aby sa naštartovalo a tak sa liečilo samo.

Výťažok z mladého jačmeňa je účinný pri takých ochoreniach a stavoch ako sú napríklad:

  • Kožné ťažkosti, ekzémy, psoriáza
  • Ťažkosti s trávením, zápcha
  • Chudokrvnosť (anémia)
  • Srdcovocievne problémy
  • Cukrovka
  • Rakovina
  • Spomaľuje bunkové starnutie

Prináša úľavu pri mnohých ďalších zdravotných problémoch artritída, astma, gastritída, vysoká hladiny cholesterolu, impotencia, ochorenia obličiek...
Obzvlášť vysoká koncentrácia draslíka prospieva pri obehových a srdcových ťažkostiach i ochoreniach pečene. Mladý jačmeň, zelený jačmeň preventívne pôsobí proti ukladanie cholesterolu na stenách ciev. Výrazne posilňuje a regeneruje pečeň, čo sa prejaví ustúpením ekzémov a zlepšením zraku. Vysokým obsahom chlorofylu je nesmierne účinný proti vonkajším aj vnútorným zápalom. Preto je vhodný aj pri liečbe gastritídy, vredových ochoreniach a zápale pankreasu.

 

zeleny jacmen green ways02

ZDIEĽAJTE NÁS