power joga zilina mUrčite sa už stretli s pojmom power joga no neviete presne, čo si máte pod týmto názvom predstaviť. Je čas vám priblížiť toto cvičenie a dozviete sa tak, čo je power joga.

Popíšem vám priebeh lekcií a zistíte, čo Vám jej cvičenie prinesie a čo Vás naučí.


Čo je power joga?

Joga predstavuje filozofiu i meditáciu, ktorá vznikla v starovekej Indii. Prepojením jednotlivých asán sa jogíni naučia ovládať svoje telo i myseľ. Používaním meditačných a dychových techník zlepšujú kvalitu svojho života. Existuje viacero typov jogy, dnes však našou hlavnou témou bude power joga.
Power joga je novodobá cesta cvičenia jogy, nie je nijakým spôsobom prepojená s náboženstvom. Podstatu tvorí fyzické cvičenie, v ktorom sa sústredíme na správne dýchanie a efektivitu jednotlivých pozícií.


Priebeh lekcie power jogy

power joga zilina 2

Mnoho ľudí nevie, akým spôsobom lekcia power jogy prebieha. Každý cvičiteľ jogy vedie svoje lekcie iným spôsobom. Dnes Vám objasním, ako vedieme lekcie v štúdiu power jogy La joga Žilina my. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete jednotlivé fázy cvičenia.

 • Úvodná a záverečná relaxácia

Úvodnú a záverečnú relaxáciu používame ako spôsob uvoľnenia nášho tela od stresu a napätia. Počas úvodnej relaxácie si osvojíme dychové techniky a naučíme sa zapájať svaly panvového dna i centra tela. Na správne dýchanie sa sústredíme počas celej lekcie.

 •  Rozhýbanie

Pred samotným cvičením je veľmi dôležité kvalitné rozhýbanie, kedy svalom a kĺbom doprajeme potrebný strečing.

 •  Pozdravy slnku

Plynulé cvičenie pozdravov slnku je súčasťou každej lekcie. Týmto spôsobom viac zahrejeme telo, naše svaly i kĺby. Počas lekcií používame zjednodušené pozdravy slnku, pozdravy slnku A so zjednodušeniami/ sťaženiami, podľa možností klientov. S pokročilejšími klientmi cvičíme aj pozdravy slnku B so zapojením pozície bojovníka 3 a stoličky.

 •  Dynamická sekvencia

Dynamická sekvencia pozostáva z cvikov zameraných na kondíciu a silu. Podľa schopností ľudí volíme náročnosť dynamických kôl. Vďaka dynamickej i statickej sekvencii je každá lekcia iná a zaujímavá.

 •  Statická sekvencia

Statická sekvencia je založená na výdrži v základných i náročnejších jogových pozíciách. Týmto spôsobom posilňujeme jednotlivé svalové partie a sústredíme sa taktiež na spevnenie centra tela. Používame aj variácie rovnovážnych pozícií na zlepšenie stability i sebavedomia.


Čo power joga prináša?

 • zlepšenie sily, flexibility, kondície a stability
 • odstránenie bolestí chrbtice a kĺbov
 • spaľovanie tukov
 • zrýchlenie metabolizmu
 • spevnenie svalstva
 • odbúranie stresu a napätia


Čo sa pri cvičení power jogy naučíte?

Prostredníctvom cvičenia jogy zabudnete na každodenné problémy a stres, ktorý prežívate v práci alebo v rodine. Naučíte sa pomocou správneho dýchania nájsť v tele rovnováhu a vdýchnete nový život. Pochopíte dôležitosť správneho cvičenia a zistíte, že kvalita je oveľa dôležitejšia ako kvantita.

power joga zilina 3


Pre koho je power joga vhodná?

Power joga je dynamické cvičenie vhodné pre všetkých. Jednotlivé pozície si môžete zjednodušovať, prípadne sťažovať podľa svojich možností a podľa pokynov inštruktora. Ak by ste počas lekcie potrebovali oddych, využijete relaxačné pozície. Joga je vhodná aj pre ľudí s rôznymi zdravotnými problémami, odporúčame však cvičenie konzultovať s Vašim lekárom.


Ak si chcete zacvičiť správne a efektívne, neváhajte navštíviť naše štúdio power jogy La joga v Žiline.
Momentálne u nás prebieha letná akcia. Zakúpte si permanentku a ďalšiu získate úplne zdarma.

Autor článku: Erika Krasnecová
Štúdio power jogy La joga Žilina

ZDIEĽAJTE NÁS