sport v jeseniV lete si väčšina žien hovorí, že do budúceho leta tú postavu rozhodne vypiluje. Lenže mnohokrát si na toto predsavzatie spomenú až v januári, prípadne až s príchodom jari. Prečo ale nezačať hneď?

Jeseň je ideálnym obdobím začať športovať. 

Pravidelný šport má mnoho výhod. Nielenže zlepšuje fyzickú kondíciu, má blahodarný vplyv na naše zdravie, ale tiež zlepšuje náladu. A to sa hodí. Jeseň je totiž obdobím, ktoré začína veselo, farebne, slnečne a postupne šedne, tmavne a vychladne. Splňte si sen o krásnej postave a zdravom tele a zároveň sa zbavte jesenných a zimných chmúr!

Jogging pre každého

Jogging je skvelý aj v prípade, že máte nulovú fyzičku, prípadne nadváhu. Ide totiž o veľmi pomalý beh, ktorý môžete striedať aj s rýchlou chôdzou. Ak bývate blízko lesa či parku, máte ideálnu pozíciu na jogging. Zo začiatku môže pokojne prevažovať rýchla chôdza a behu môže byť menej.

Postupom času si vaše telo samo povie, že si môžete zvýšiť záťaž, bežať rýchlejšie a dlhšiu dobu. Na jogging nepotrebujete žiadne špeciálne vybavenie, okrem kvalitných, bežeckých topánok. Odporúčame tiež zaobstarať si reflexnú pásku, zvlášť ak sa chystáte behať skoro ráno či večer.

Joga

Joga tvaruje postavu, ale tiež zlepšuje rovnováhu a spevňuje stred tela. Okrem toho sa tiež naučíte správne dýchať, lepšie sa sústrediť, schudnete a tiež sa budete cítiť psychicky lepšie a viac v pohode. Chvíľu vám síce bude trvať, než sa jednotlivé pozície naučíte a budete ich robiť správne, ale nebojte, netrvá to dlho. Na jogu sa oblečte pohodlne a počítajte s tým, že oblečenie by malo byť flexibilné a nemalo by vám pri pohybe prekážať a škrtiť. Určite si preto vezmite nejaké pohodlné, padnúce legíny, s ktorými urobíte všetky polohy od strechy až po vranu.

cvicenie

Viac ako aerobik

Ďalšou možnosťou je zaobstarať si permanentku do nejakého dámskeho športového centra a vybrať si lekciu, ktorá vás zaujíma. Nemusí to nutne byť aerobik, môžete vyskúšať iné druhy cvičení, napríklad hodinu skákanie na trampolínach, zábavný box zmiešaný s tancom, pilates či trebárs zumbu. Výber lekcií je tak veľký, že ich stačí pár vyskúšať a určite nájdete niečo, čo pre vás nebude len šport za trest, ale bude vás to baviť. Nemusíte utrácať za značkové odevy, rozhodne však investujte do kvalitnej športovej podprsenky, aby vám pohyb nebol nepríjemný.

Plávanie

Ak vás trápi výrazná nadváha, bolesť kĺbov alebo bolesti chrbta, bežte si zaplávať. V studených zimných mesiacoch je síce ťažké sa odhodlať, ale vaše telo vám za to poďakuje. Tak s chuťou do toho!

ZDIEĽAJTE NÁS

Odporúčame