zivotospravaŠtatistiky tvrdia, že imunita ľudí alarmujúco klesá. Imunitný systém oslabuje stres, znečistené životné prostredie, nedostatok pohybu, málo spánku, nepravidelná životospráva a nekvalitná strava. Telo sa bez vhodnej výživy nezaobíde – aké potraviny je dobré preferovať?

Ako dosiahnuť odolnosť voči chorobám?
Zdravým životným štýlom a hodnotnou stravou. Človek a jeho imunitný systém potrebuje pre svoje fungovanie kvalitnú výživu. V jedálnom lístku je dobré preferovať potraviny, ktoré neobsahujú konzervačné látky, emulgátory, stabilizátory, farbivá, umelé arómy a iné chemické látky. Základ zdravej výživy tvorí čerstvé ovocie a zelenina, celozrnné pekárenské výrobky, kyslomliečne výrobky, tvrdé syry, strukoviny a hydina. Dobrým zdrojom kvalitných bielkovín je mäso z ekologických fariem.

Domáce výrobky

Mäso a mäsové výrobky z domácich fariem neobsahuje antibiotiká, ani stimulátory rastu. Zvieratá na farmách sú kŕmené prirodzeným krmivom, majú dostatok pohybu a žijú v dobrých hygienických podmienkach. Do mäsa z ekologického poľnohospodárstva sa nepridávajú žiadne prípravky, ktoré umelo predlžujú jeho trvanlivosť. Domáca paštéta, párky či sušené mäso z fariem neobsahuje žiadne zbytočné chemické prísady. Tieto mäsové výrobky sú nielen zdravšie, ale aj chutnejšie. Ekologické farmy chovajú zvieratá tradičným spôsobom - do kŕmnych zmesí nepridávajú antibiotiká a prídavky, ktoré umelo podporujú rast. Produkujú mäso, ktoré má vysokú hodnotu, ktoré telu dodáva kvalitné živiny. No každý mäsitý pokrm si nezabudnite obohatiť aj čerstvou zeleninou. K jedlám si doprajte miešané šaláty z paradajok, paprík či uhoriek a ingrediencie obmieňajte podľa sezóny. V lete si doprajte šaláty zo špenátu, hlávkového šalátu a z inej listovej zeleniny, na jeseň zasa šaláty s čerstvou cviklou, mrkvou, zelerom a s hlávkovou kapustou. Šaláty dochuťte citrónovou šťavou a čerstvými bylinkami.

Podpora zdravia

Pokiaľ chcete svoje zdravie podporiť aj výživovými doplnkami, zamerajte svoju pozornosť na strom Moringa oleifera. Z listov stromu moringa sa vyrábajú výživové doplnky, ktoré podporujú nielen zdravý rast a vývoj ľudských buniek, ale zlepšujú aj duševnú činnosť. Všetky produkty z moringy – olej, prášok i kapsule sú skvelým zdrojom antioxidantov. Majú antivírusové, protizápalové a antidepresívne vlastnosti. Moringa je veľmi užitočná a všestranná rastlina. Obsahuje množstvo prírodných látok – vitamíny, flavonoidy, alkaloidy, taníny, aminokyseliny a polyfenoly. Strom Moringa oleifera je často označovaný ako strom života, pretože v sebe ukrýva vysokú koncentráciu živín, ktoré prospievajú celému organizmu.

Reklamný článok
Zdroj foto: dreamstime.com

ZDIEĽAJTE NÁS