laserova operacia okoNa laserové operácie očí sa spolieha čoraz viac pacientov. Niet sa však čomu čudovať, veď dioptrické okuliare či kontaktné šošovky nemusia sedieť každému a mnohokrát sú s nimi aj bežné aktivity problémom.

Navyše úroveň očnej chirurgie rastie zo dňa na deň, neustále spoznávame nové a kvalitnejšie možnosti na korekciu očných problémov. Jednou z nich je aj metóda Z-Lasik Z 3D. Zoznámte sa s ňou bližšie.

Lákavá novinka

V súčasnosti je Z-Lasik Z 3D najpresnejšou, najrýchlejšou a najjemnejšou femtolaserovou operáciou na našom trhu. Ide o najnovšiu metódu v oblasti refrakčnej chirurgie a dá sa ňou korigovať ďalekozrakosť, krátkozrakosť aj astigmatizmus. Pri tomto operačnom zákroku sa používajú dva druhy laserov - excimerový a femtosekundový laser FEMTO LDV Z8.


Spoznajte výhody operácie očí

Laserové operácie očí sú vo všeobecnosti obľúbené, najmä vďaka rýchlosti, keďže zákrok trvá skutočne len pár minút a už na druhý deň môžete normálne fungovať v práci. Výsledok tohto zákroku je permanentný a už pár dní po operácii sa stabilizuje. Samozrejmosťou je bezbolestný priebeh, pričom laserový lúč nenarúša vonkajšiu vrstvu rohovky. Veľkou výhodou je dostupnosť takejto operácie očí aj pri náročných nálezoch na rohovke.

Mohlo by vás zaujímať: Pre koho sú vhodné operácie očí laserom?

Najnovší laser na operáciu očí

Na očnej klinike iClinic, ako na jedinej klinike na Slovensku sa pri tomto zákroku používa femtosekundový laser FEMTO LDV Z8. Ide o najnovší laser a pochádza z dielne švajčiarskej značky Ziemer. Na rozdiel od iných druhov laserov je špeciálny tým, že je s ním možná komplexná chirurgia očnej rohovky. Tento prístroj dáva lekárom možnosť nastaviť si preferovaný spôsob účinku na vrchnej časti rohovky, nakoľko každé oko je jedinečné. Môžu si preto zvoliť pozíciu lúča, nastaviť si uhol, či pracovať v trojrozmernom režime.

Foto: Bigstockphoto.com
Reklamný článok

ZDIEĽAJTE NÁS

Odporúčame