vlasyKaždá žena potrebuje k perfektnému výzoru svojich vlasov dokonalé produkty práve z vlasovej kozmetiky. Kým v minulosti sa na úpravu vlasov využívali len obmedzené druhy produktov, dnes je ich na trhu hneď niekoľko. 

Rôzne typy vlasov si však vyžadujú aj odlišnú starostlivosť, ktorá je však možná vďaka špecializovaným produktom práve na ne.


Základom každej starostlivosti o vlasy sú kvalitné šampóny, ktorými si žena umýva vlasy niekoľko krát do týždňa. Musí však poznať svoje vlasy, či nie sú suché, respektíve príliš mastné, či by nemala skôr v prípade farbených vlasov používať šampón určený práve pre tento typ vlasov, respektíve po chemickom zásahu, ako je predovšetkým trvalá na vlasy, nepoužiť skôr regeneračný a upokojujúci šampón dodávajúci vlasom chýbajúce živiny, látky a minerály. Klasickými šampónmi na vlasy nikdy nič nepokazíte, rozhodne však nemusia dosahovať na vlasoch také účinky, ako špecializované druhy.

Po umývaní vlasov sa väčšina žien rozhodne pre fénovanie, čo je pre niektoré vlasy veľmi nebezpečné a poškodzuje to ich štruktúru. S fénovaním pozor najmä u vlasov, ktoré sú už aj bez toho veľmi suché či zničené. V takomto prípade použite na ich regeneráciu vhodný kondicionér. Samozrejme, dbajte na správny výber kondicionéru. Pre suché vlasy a tie, ktoré pravidelne fénujete, kulmujete či ktoré pravidelne farbíte – pre tie je vhodný regeneračný kondicionér. Suché vlasy taktiež ocenia prísun potrebných látok z hydratačného kondicionéru, ktorý ich dokonale hydratuje po celú dobu pôsobenia.

kalos1Krásny účes môžete po dokonalom umytí docieliť najmä vďaka stylingovým prípravkom. Styling bol donedávna len službou v kaderníctvach, avšak s celým radom stylingových produktov, ktoré sa nachádzajú aj na našom eshope, si môžete vytvoriť dokonalý účes aj sami. Medzi skutočne základné stylingové produkty zaraďujeme predovšetkým lak a gél, ako aj tužidlo na vlasy. Laky sú v zásade vhodné pre každý typ vlasov, sú však vhodnou alternatívou pre ženy s dlhšími vlasmi, ktoré majú vyzerať prirodzene. Gély sú aplikované väčšinou do menších vlasov a to priamo k ich korienkov, pričom tužidlo má všestranné využitie a dosiahnete s ním dokonalý účes.

Čo však s vlasmi, ktorým nepomáhajú ani spomínané produkty na ich dokonalý vzhľad? Ak ich máte stále suché, použite oleje na vlasy. Okrem toho, že vlasom dodajú potrebné látky na ich uzdravenie a regeneráciu zanechávajú na nich taktiež jemný film, ktorý ich chráni od vonkajších negatívnych vplyvov poškodzujúcich ich štruktúru. Vlasom napomáhajú aj k lesku a k hebkosti. Nezabúdajte však ani na masky na vlasy, ktoré svojim zložením obohacujú vlasy a napomáhajú k ich vitalite, pružnosti a dokonalému vzhľadu.
Buďte krásna aj Vy! Spoľahnite sa na silu spomínaných produktov a vyberte si tie, ktoré sú určené práve na Vaše vlasy a riešia práve Váš problém s nimi. Pre dokonalý účes je potrebná aj dokonalá starostlivosť o vlasy, pričom sa musíte zamerať najmä na zloženie produktov vlasovej kozmetiky, ako aj na ich predpokladaný výsledok pri dlhodobom používaní.

ZDIEĽAJTE NÁS