kotvicnik zemný prášokÚčinné látky z kotvičníka u oboch pohlaví podstatne zvyšujú sexuálne libido a preto sa pomerne často používa názov aj zelená viagra.

Ťažko posúdiť, či tento výraz úplne vystihuje jeho účinky. Pravdou ostáva, že všetky ženské sú odrazu oveľa krajšie a príťažlivejšie.

KOTVIČNÍK – PRÍRODNÉ AFRODIZIAKUM

Táto rastlinka posunie človeka v strednom a staršom veku o pár rokov (pocitovo) späť do jeho mladosti. Jedinec v zrelom veku získa späť svoj predchádzajúci sexuálny apetít. Kotvičník funguje pomaly a nenápadne, chvíľu to trvá než sa jeho účinky prejavia, ako u všetkých prírodných produktov.

Obsahuje prírodné steroidné saponíny, ktoré majú schopnosť zvýšiť u mužov hladinu testosterónu, spôsobuje rýchlejší nárast svalov a zvyšuje fyzickú aj psychickú výkonnosť.

Tieto účinky sú veľmi výrazné u mužov v andropauze (prechod u mužov) vo veku od štyridsiatky a vyššie.
U žien zvyšuje hladinu ženských pohlavných hormónov estrogénov, čo je možné využiť hlavne v období menopauzy (jesene života) na utlmenie nepríjemných stavov súvisiacich s týmto životným obdobím ženy.

 

jesen zivota

 

Kotvičník napomáha k

  • pozitívne ovplyvňuje hormonálnu rovnováhu
  • zvyšuje sexuálnu túžbu a záujem o sexuálny život
  • u mužov podporujúce rast svalovej hmoty na úkor tuku (využívajú ho aj športovci, je bez vedľajších účinkov)
  • u žien redukuje telesný tuk v rizikových partiách tela
  • pri menopauze (prechod či klimaktérium), potlačuje nespavosť, depresie, premeny nálad a podráždenosti, návaly horúčav a iné sprievodné javy v tomto období
  • pri problémoch s prostatou
  • znižuje hladinu cholesterolu, upravuje krvný tlak
  • obnovuje životný elán a vitalitu

Kotvičník sa odporúča užívať vo forme odvaru 1 lyžička na pol litra vody. Droga z kotvičníka je najúčinnejšia v rozdrvenom stave. Chuť takto pripraveného horkastého nálevu je celkom prijateľná, veľmi pripomína kvalitné zelené čaje.


Užívanie výťažku z rastliny zvyšuje silu, vytrvalosť, obnovuje životný elán a vitalitu hlavne vo vyššom veku.
Či už rastlinka a jej účinky spĺňajú svoj chýr zelenej viagry...posúdenie je na iba vás.

  Rebecca

 

ZDIEĽAJTE NÁS

Odporúčame