laserova operacia oci relexsmile.sk mVraví sa, že oko je bránou do duše. Očami sa ľudia dokážu smiať, pohľadom vedia zabíjať. Hovorí sa, že podľa pohľadu zistíte, či je ku vám niekto úprimný, alebo vás klame. Ak by to však aj nebola pravda, je neodškriepiteľným faktom, že zrak je náš najdôležitejší zmysel.

Pomáha nám orientovať sa v priestore, vychutnávať si všetky farby a krásy sveta. Život bez zraku je sivý, fádny a neplnohodnotný. Neposkytuje taký dokonalý priestor na rozlet, aký by si mnohí priali. Skúšali ste sa niekedy prejsť po svojom dome so zažmúrenými očami?

A to ste doma a poznáte to tam. Viete si vôbec predstaviť, že by ste prišli o zrak a museli by ste chodiť na miesta, ktoré nepoznáte, na ktorých sa stále niečo mení a ktoré sú plné prekážok?

Chráňte sa, kým je to možné

Operáciu očí si nepraje absolvovať nikto z nás, niekedy sa tomu však nedá vyhnúť. Tak ako sú oči jeden z najdôležitejších orgánov, tak sú aj jeden z najzraniteľnejších. Oči si treba chrániť tak pri práci, ako i pri bežných aktivitách. Ochranné okuliare pri pracovných činnostiach by mali byť samozrejmosťou, mali by sme ich však nosiť i pri veľkej slnečnej aktivite. Najlepšie s UV ochranou. Ak nemáme okuliare, pomôcť môže pokrývka hlavy, ako klobúk alebo ešte lepšie šiltovka. Nemali by sme sa pozerať priamo do slnka a pozor by sme si mali dávať i pri vode, ale i na snehu, od ktorého sa slnečné lúče môžu veľmi nepríjemne odrážať do očí a poškodiť ich. Nebezpečné je aj dlhé hľadenie do monitoru počítača, ktoré oči oslabuje a unavuje. Pri dlhej práci si treba oddýchnuť a urobiť krátku prestávku.

Keď starostlivosť už nepomôže

Dakedy však môžete robiť čokoľvek, neporadíte si. Telo starne a s ním i zrak. Slabne a prirodzene sa zhoršuje. Toto zhoršovanie nedokážete zastaviť, musíte sa s tým buď naučiť žiť a prispôsobiť sa, alebo proti nemu zabojovať. Niekto si vystačí s okuliarmi, iný zvolí kontaktné šošovky. Laserová operácia očí je však práve to, čo vám pomôže zbaviť sa nielen všetkých pomôcok zlepšujúcich zrak, ale súčasne vám umožní opäť vidieť jasno a ostro. A všetko v žiarivých farbách.

Laserová operácia očí, ktorú vykonávajú v Bratislave odborníci na očnú chirurgiu, je špeciálny, rýchly, a hlavne bezbolestný zákrok. Nenarúša sa pri ňom povrch rohovky a vďaka mimoriadne presným výpočtom sa odstráni iba to, čo je potrebné. Je to skutočne jednoduché a efektívne.

Operácia očí síce nespôsobí to, že budete všetko vidieť pozitívne a v ružových farbách, ale počas niekoľkých okamihov vám vráti ostrý zrak a videnie. Zlepší sa vaša kvalita života a opäť budete mať chuť robiť i také veci, ktoré ste si možno kvôli zhoršujúcemu sa zraku museli odopierať. Nenechajte sa obmedzovať šeďou a tmou a žite.

 

ZDIEĽAJTE NÁS

Odporúčame