yoga 3053487 640Chudnutie je veľmi citlivý proces, ktorý ovplyvňuje mnoho faktorov. V zásade neexistuje presné odporúčanie pre každého ako schudnúť , avšak sú isté všeobecné rady, ktoré by Vám mali k tomu napomôcť. 

Začnime teda pekne po poriadku a to rozhodnutím, z ktorého sa odvíjajú aj ďalšie rady!


Rozhodnutie schudnúť
Na začiatku stojíte pred rozhodnutím schudnúť. Ak to skutočne chcete – urobíte to. Ak máte pochybnosti, zrejme aj výsledok bude taký. Rozhodnutie musí byť Vašim rozhodnutím, nie rozhodnutím niekoho iné. Nikdy sa nedá efektívne chudnúť len z donútenia osôb okolo vás, ale len z vlastného donútenia a znechutenia zo samého seba s vidinou ideálnej a krásnej postavy. Nikdy to nerobíte pre druhých – robíte to len pre seba!

Ako budete chudnúť?

Na svete existuje mnoho spôsobov, ktorých výsledkom je vytúžená postava. Každý z nich má však svoje pozitíva aj negatíva, o ktorých by ste mali už dopredu vedieť. Zaujímavé sú pre mnohých najmä diéty, z ktorých väčšina je priam až drastická. Obmedzujete sa v príliš veľa potravinách a surovinách, pričom prijímate len obmedzený výber. Efekt sa pravdepodobne dostaví, avšak po prechode opäť do „normálneho" režimu stravovania sa kilá zrejme vrátia naspäť. Je otázne, či chcete podstupovať drastickú diétu alebo si upravíte jedálny lístok tak, aby obsahoval všetky dôležité látky, vitamíny a suroviny, ktoré vedú k chudnutiu. Okrem úpravy jedálneho lístka sa poobzerajte aj po športe či pohybovej aktivite, ktorá by Vám bola blízka. Cviky na chudnutie  skutočne pomáhajú, avšak treba ich doplniť aj vhodnou stravou, aby ste neboli z takejto aktivity unavení a váha klesala dolu.

 

Jedzte pravidelne
Pravidelnosť je pri jedle veľmi dôležitá. Oveľa lepším spôsobom, ako zjedenie veľkého množstva potravín naraz v krátkom čase a to len raz či dva krát za deň je konzumovanie potravín v menšom množstve a častejšie. Za ideál sa považuje jesť 5-krát do dňa s tým, že máte jedlo rozložené v menších dávkach. Nezabúdajte ani na raňajky a na večeru si doprajte vždy niečo ľahké.

 

Pitný režim
Voda je základným kameňom pri chudnutí. Viac ako na sladené nápoje a rôzne farebné limonády sa zamerajte na pitie klasickej čistej vody bez konzervantov a farbív. 2-3 litre denne sú pre niekoho nemysliteľným množstvom, avšak pre zdravé chudnutie je to veľmi potrebné.
Posledná rada je skôr motivačná, aj keď aj tá Vám môže napomôcť. Obklopte sa ľuďmi alebo nájdite aspoň jedného, ktorý Vás bude motivovať. Dbajte viac o to, aby Vás ľudia nepodceňovali a nehádzali Vám „polená" pod nohy, pretože sa to môže odraziť na Vašej motivácií.

ZDIEĽAJTE NÁS

Odporúčame