parquet 2152249 640Každá žena sníva o tom, obuť si krásne lodičky a možno aj čo najvyššími podpätkami. Vysoké podpätky sú sexy, ale nie vhodné pre každú nohu. Napriek tomu, že nohy vo vysokých podpätkoch dobre vypadajú, lekári často upozorňujú, že je to nevhodná obuv. 

Samozrejme že nosenie obuvi na vysokých podpätkoch má svoje riziká. Platí to aj však aj pre opačný extrém a ako sú balerínky.


Oboje či už vysoké podpätky, alebo pohodlné balerínky, môžu spôsobiť nohám značné problémy. Preto si treba vždy uvedomiť na akú príležitosť si obuv berieme a samozrejme treba brať do úvahy aj čas, ktorý v danej obuvi strávime. Nosenie vysokých podpätkov nemusí byť len módny trend. Sú profesie, kde je to doslova povinnosť. Zmierniť pôsobenie nevhodnej obuvi na nohy nám môžu podľa znalcov do istej miery pomôcť špeciálne cviky.

 

Čo sa deje s telom pri takýchto topánkach?
Žena musí pri nosení takýchto topánok strážiť celkový postoj a najmä samotné držanie tela. Nastáva záťaž nohy a posun ťažiska človeka dopredu. Na záťaž by sa mali pripraviť svaly lýtka, chodidlá, achilovky a samozrejme aj prsty na nohách. Preto posilňovanie svalov na nohách môže pomôcť pri nasledujúcej chôdzi.
Obuv vyberajte vždy s rozvahou. Treba ju vyberať podľa stavby nohy. Poznáte svoje telo, preto aj obuv prispôsobte k jeho dispozíciám. Aj keď, povedzme si úprimne, niekedy je ťažko odolať :-)

 

topanky

ZDIEĽAJTE NÁS

Odporúčame