cesnakKŕčové žily sú nielen nepríjemným estetickým problémom, ale majú aj zdravotné dopady, ktoré nie sú práve zanedbateľné.

Je preto dobré usilovať o to, aby vôbec nevznikali, alebo aspoň vedieť, ako s nimi zatočiť, keď už sa ich na našich nohách pár nájde.

Kŕčové žily sú nielen nepríjemným estetickým problémom, ale majú aj zdravotné dopady, ktoré nie sú práve zanedbateľné. Je preto dobré usilovať o to, aby vôbec nevznikali, alebo aspoň vedieť, ako s nimi zatočiť, keď už sa ich na našich nohách pár nájde.

Medzi najčastejšie príčiny vzniku kŕčových žíl patrí obezita, dlhé státie či sedenie, nedostatočná fyzická aktivita atď. Jedná sa vlastne o zväčšené a oslabené cievy súvisiace so zlým krvným obehom. Väčšina z nás je im úplne nevyhne, ale dobrou správou je, že sa dajú odstrániť bez nákladných procedúr.

Na prípravu cesnakového oleja budete potrebovať:

  • 5 strúčikov cesnaku
  • 3 pomaranče
  • 2 lyžice olivového oleja


Príprava:

Olúpte a nakrájajte cesnak na drobné kúsky. Vložte ho do pohára a pridajte olej aj šťavu z pomarančov. Prikryte viečkom a nechajte aspoň 12 hodín odstáť. Pred každým použitím potom poriadne pretrepte.

Použitie:

Olej aplikujeme každý večer na postihnuté miesta. Dobre emulziu dobre vmasírujte do pokožky, aby ste znásobili liečebné účinky všetkých extraktov. Pre zvýšenie účinkov nohy potom zabaľte do hrubšie látky a nechajte pôsobiť celú noc. Teplo ešte zvýši liečebnú silu. Prvé výsledky by mali dostaviť po 2 týždňoch používania. Procedúru opakujte, kým nebudete s výsledkom spokojní.

ZDIEĽAJTE NÁS