Vianoce sa blížia a mnohí z nás si nevedia predstaviť tento čas bez príznačnej atmosféry a najmä vône. Ktoré vône sú najobľúbenejšie?

 

Tradičné vianočné vône:

Škorica: Názov a vôňa škorice sú od dávna zlúčené s Vianocami. Môže to byť spôsobené tým, že sa používa do niektorých typických sviatočných jedál alebo do pečiva pre jej chuť. V dnešnej dobre sa tiež používa aj v modernej medicíne na liečbu porúch trávenia. Astmatici by si však mali na škoricu dávať pozor, pretože môže dráždiť dýchacie cesty.

Borovica: S vôňou charakteristickej živice sú Vianoce takmer nepredstaviteľné. Má tiež priaznivé účinky na dýchacie cesty a dezinfikuje vzduch.

Pomaranč: Typické vianočné ovocie, ktorého vôňa je upokojujúca a zlepšuje náladu. Osviežuje a dezinfikuje vzduch. Je užitočný aj v obdobiach epidémie.

Vanilka: Mnoho ľudí miluje sladkú vôňu, ktorá zlepšuje náladu. Vanilka má dôležitú úlohu pri vytváraní vianočných koláčikov. Je možné dostať esenciálny olej, sviečky alebo kadidlo.

Klinček, aníz, zázvor
Nenahraditeľná zmes korenia do medovníkov i vianočného pečiva. Preto aj samotné pečivo či pečenie prevonia príjemne váš domov. Môžete ich však celkom pokojne použiť aj do niektorých slaných pokrmov.

 

ZDIEĽAJTE NÁS