kolostrum vitaminyKolostrum je jedna z prvých vecí, ktoré odovzdáva matka dieťaťu. Kolostrum, mledzivo alebo prvé mlieko vytvára mliečna žľaza naviac 72 hodín po pôrode a toto malé množstvo lepkavej žltej alebo bielej tekutiny je veľmi dôležité pri budovaní imunity každého mláďaťa, kedy ho už nechráni imunologicky bezpečné prostredie maternice.

Čo obsahuje kolostrum?

Kolostrum má vysoký obsah karbohydrátov, bielkovín, obsahuje aj veľa protilátok a má nízky obsah tuku. Obsahuje vitamíny, minerály, imunoglobíny, laktoferín, lyzozým, kazeín, proteíny, aminokyseliny, peptidy, transfer faktory, prirodzené rastové faktory a iné.


kolostrum vyuzitieKolostrum nie je len pre novorodencov

Výskumy ukázali, že bovinné kolostrum, teda kolostrum dobytka, je takmer totožné s ľudským čo sa týka zastúpenia prospešných látok. Práve preto sa kolostrum získané z mlieka kráv častou využíva pri viacerých zdravotných ťažkostiach, ale i na posilnenie celkovej imunity organizmu.


Pri akých problémoch máte siahnuť po tomto prírodnom lieku?

Kolostrum je vďaka svojmu zloženiu všestranné a môžete ho použiť prakticky pri všetkom, čo váš organizmus trápi.

Veľkú úlohu má pri liečbe alergií a autoimunitných ochorení. Kolostrum môžu užívať aj deti pri bežných detských infekčných ochoreniach, siahnite po ňom pri vírusových ochoreniach dýchacích ciest, ale aj pri ochoreniach sprevádzaných hnačkami vírusového a bakteriálneho pôvodu.

Kolostrum je vhodné aj pre ľudí s podlomenou imunitou (aj po chemoterapii a ožarovaní), po imunosupresívnej liečbe, pre dlhodobo chorých seniorov.

Ženám sa kolostrum odporúča pri menopauze, gynekologických problémoch, ale aj pri vypadávaní vlasov a lámaní nechtov. Tiež je dobré na kožné problémy, ale výsledky prinesie aj pri únave a depresiách.

Kolostrum môžu užívať aj atléti, ak chcú zvýšiť spaľovanie tukov a svoju silu.

kolostrum ucinky organizmus

ZDIEĽAJTE NÁS