aplikacie sportŠportové aplikácie sa stali neoddeliteľnou súčasťou tréningov nielen profesionálov. Pomáhajú presne odmerať všetky vaše aktivity, vďaka čomu získate neoceniteľné poznatky, ktoré vás budú posúvať ďalej. Prečítajte si, aké aplikácie pre športovcov by nemali chýbať vo vašom mobilnom telefóne.

Strava

Táto športová aplikácia je známa najmä cyklistom, no ocenia ju aj napríklad bežci. Cyklisti si ju zamilovali preto, lebo vďaka nej môžu porovnávať svoj výkon s inými športovcami. Pred jej používaním by ste však mali porozmýšľať o vašej rýchlosti internetu v mobile. Iba ak je dostatočná získate počas aktivity presné údaje.

Väčšina ciest je totiž označená tzv. segmentmi, kde aplikácia zmeria čas, za ktorý ho prejdete. Potom ho vyhodnotí a zaradí vás do rebríčka. Za najlepšie časy získate virtuálne medaily.

Zaznamenať dokáže aj beh, turistiku či rôzne druhy lyžovania. Poskytuje údaje o nadmorskej výške, tempe, prekonaných výškových metroch či podrobné štatistiky všetkých vašich výkonov. Je dostupná pre všetky zariadenia a funguje aj v bezplatnej verzii.


Runkeeper

Šikovná pomôcka Runkeeper je ideálna nielen pre začínajúcich bežcov. Ponúka dôkladnú históriu všetkých vašich tréningov. Dokáže aj podrobne analyzovať výkon, vďaka čomu môžete rýchlejšie napredovať.

Po nastavení vám po každom kilometri ohlási priemerné tempo a celkový čas behu. Dá sa spárovať aj so hudobnou aplikáciou Spotify, čo vám takisto napomáha k lepším výkonom. Toto všetko ponúka vo svojej verzii zadarmo.

Okrem behu si v nej môžete zaznamenať aj chôdzu či jazdu na bicykli. Osobné tréningové plány a detailnejšie štatistiky ponúka zase platená verzia.

aplikacie cvicenie

S batohom cez hory

Žiadny správny turista by sa do hôr nemal vybrať okrem dobrej výbavy ani bez mapy. V slovenských horách sa vďaka tejto aplikácii určite nestratíte. Ponúka nielen najznámejšie turistické trasy, ale aj zabudnuté chodníčky.

Okrem toho v nej nájdete všetky vrcholy, vyhliadky, hrady i jaskyne. Takisto ponúka zoznam ubytovní a hotelov. Pomocou nej dokážete trasu naplánovať dopredu, a tak získate dokonalý prehľad o celkovej dĺžke trvania i počte kilometrov. Stiahnuť si ju však môžete len na Android.


Jefit Workout

Šikovným pomocníkom do fitness centra je aj táto aplikácia. Ponúka jednoduché možnosti na vytváranie cvičebných plánov a sledovanie odcvičených rutín.

Zapísať do nej môžete všetky opakovania a série, takisto aj váhy, ktoré ste zdvihli. Základná verzia ponúka i kalendár, v ktorom naplánujete tréningy spolu s dňami oddychu. Je dostupná na Android i pre Apple zariadenia.


Lose It!

Táto aplikácia nie je športová v pravom slova zmysle. No pomôže vám vypočítať spálené kalórie počas vašej športovej aktivity. Existuje už niekoľko rokov, vďaka čomu je kompatibilná s niekoľkými športovými aplikáciami, vrátane Runkeeper. Ponúka tak dokonalý prehľad o spálených a prijatých kalóriách.

aplikacie sportovanie

Touchfit: GSP

Patrí k najmodernejším aplikáciám. Na vývoji cvikov spolupracoval aj zápasník MMA – Georges St-Pierre. Každý tréning je prispôsobený špeciálne pre vás, vďaka čomu poskytne maximálne výsledky. K dispozícii máte viac než 500 video cvičení, ktoré preveria vašu silu, vytrvalosť či flexibilitu. Aplikácia je síce platená, no oplatí sa vám ročné predplatné, ktoré stojí10 eur.


Fitify

Česká aplikácia Fitify ponúka viac než 900 cvikov nielen s vlastnou váhou, ale aj s pomôckami na cvičenie. Vďaka nej si môžete kvalitne zacvičiť i v pohodlí svojho domova. Po zadaní informácií o vašej kondícii zostaví trénningový plán na mieru. Ak ste začiatočník, verzia zadarmo vám úplne postačí. Je dostupná pre všetky zariadenia.

Reklamný článok
foto: pexels.com, unsplash.com

ZDIEĽAJTE NÁS