kvalitna masaz benefityNájsť dobrého maséra môže byť v dnešnej dobe vzácnosťou. Kvalitná masáž by mala zmierniť napätie, únavu a uvoľniť celé telo, naplno si oddýchnuť a o nič sa nestarať. Aby ste nestrácali čas metódou „pokus – omyl“, ponúkame vám niekoľko trikov ako zistiť, ktorý masér je pre vás ten pravý.

Výhody masáže

Masáž je vo všeobecnosti považovaná za súčasť štandardnej zdravotnej starostlivosti. Ak však natrafíte na nekvalitného maséra, telo vás môže na druhý deň veľmi bolieť, alebo sa dokonca objavia aj modriny. Masáž by nemala byť nepríjemne bolestivá – v tom prípade je na mieste ihneď sa ozvať. Najzávažnejšie problémy prichádzajú z príliš silného tlaku počas masáže. Dobre vykonaná masáž by mala so sebou priniesť nasledujúce výhody:

  • Úľava od bolesti svalov
  • Zníženie napätia
  • Relax tela a mysle
  • Zlepšenie krvného obehu, energie a bdelosti
  • Zosilnenie imunitných funkcií

Okrem zdravotných výhod si niektorí ľudia užívajú masáž, pretože majú radi príjemný pocit, vytvorený kombináciou starostlivosti a pohodlia. Vychytávky a doplnky ako sú elektrické masážne stoly, či príjemná hudba v pozadí, môžu pre klienta navodiť ideálnu atmosféru.


Faktory ovplyvňujúce kvalitného maséra

Každý masér musí spĺňať kvalifikačné požiadavky určované príslušným ministerstvom. Ak si nie ste istí vlastným výberom maséra, požiadajte o referencie svojich známych, kamarátov, kolegov, prípadne svojho lekára.

Kvalifikácia a skúsenosti

Jednou z dôležitých vecí pri výbere maséra, je jeho kvalifikácia. Terapeuti praktizujúci masáže, by mali byť odborne vyškolenísprávne zaobchádzať s potrebami klienta. U vyučeného maséra zvyčajne nájdete vystavený certifikát, ktorý predstavuje určitý stupeň jeho výcviku. V prípade, že pri vstupe do priestorov licenciu zreteľne neuvidíte, pokojne požiadajte maséra, aby sa svojou kvalifikáciou preukázal. 

kvalitny maser

Skúsenosti maséra sú tiež dôležité. Vo vybavení by mal mať stabilný masážny stôl, masážne oleje určené pre citlivú, či problematickú pokožku. Pri každom zákazníkovi musí dodržiavať hygienické predpisy a svoje ruky si vydezinfikovať. Ak ste na svojej poslednej masáži nepostrehli spomenuté zásady, pravdepodobne ste nenavštívili kvalitného maséra.

Osobnosť a povesť maséra

Dobrý masážny terapeut má mnoho pozitívnych recenziízaslúženú povesť. Buďte ale opatrní. Je jednoduché dostať sa do rúk podvodníkov, ktorí si recenzie buď kúpia, alebo si ich napíšu sami. Preto dôverujte len spoľahlivým zdrojom, alebo sa opýtajte svojich priateľov, ktorí maséra už navštívili. V takomto prípade môže overený masér prísť aj k vám domov, pretože v súčasnosti nie je ťažké zaobstarať si aj prenosné, skladacie masážne stoly.

Cena za služby

Nie je neobvyklé, keď rôzni pofidérni terapeuti nalákajú ľudí na nízke ceny masáží. Vtedy je potrebné pamätať na staré známe príslovie – „syr zadarmo je iba v pasci na myši“. Cena masáže skutočného odborníka preto vo všeobecnosti zodpovedá kvalitným zručnostiam a skúsenostiam, ktoré nadobudol rokmi pôsobenia v tomto pracovnom odvetví. Navyše ak ide o zdravie, rozhodne by sa nemalo šetriť peniazmi.

Nového maséra si „preklepnite“

Účinné masérske služby sa vám vyplatia viac ako ušetrenie peňazí za ich lacnú verziu. Či už ide o vaše prvé objednanie u maséra, alebo chcete prestúpiť k niekomu viac kvalifikovanému, nebojte sa urobiť si prieskum, alebo sa riadiť vyššie uvedenými radami. Potenciálnemu masérovi môžete položiť aj otázky smerujúce k jeho skúsenostiam, licencii, či názoru na váš zdravotný stav. 

Prečítajte si aj:

Reklamný článok
foto: Adobe Stock

ZDIEĽAJTE NÁS