modna penazenka vyberVybrať si správnu peňaženku môže byť nesmierne náročné. Najmä pokiaľ chcete siahať po kúskoch, ktoré si vyžadujú vyššiu vstupnú investíciu, je potrebné, aby ste výberu venovali dostatočnú pozornosť.

Samotná peňaženka vám má pomôcť pri organizácii vašich osobných dokladov a financií. Je preto dôležité, aby ste si vybrali takú, ktorá vám – aj s vzhľadom na vašu osobnosť, umožní správne si veci zorganizovať, aby ste v nich nemali chaos.

Ako si vybrať správnu peňaženku pre dobrú organizáciu?
           

Veľmi podstatným prvkom pri výbere je veľkosť peňaženky. Dámy zväčša volia väčšie modely, pretože používajú množstvo kariet a zväčša nosia aj väčšiu hotovosť. Nemusí to byť pravidlo, ale zväčša siahajú po väčších modeloch aj z toho dôvodu, že nosia peňaženky v kabelkách, kde majú dostatok miesta. Páni zasa skôr siahajú po modeloch, ktoré sa tak akurát zmestia do vrecka, pretože tam aj najčastejšie peňaženky nosia.

Ak si však vyberáte novú peňaženku, dobré je ešte pred jej kúpou si veci zorganizovať. Vyberte si všetky vernostné kartičky, vizitky, finančnú hotovosť, či fotky a vytrieďte si veci, ktoré v peňaženke chcete a musíte mať. Na základe toho uvidíte aká veľkosť peňaženky je pre vás vhodná. Veľká peňaženka môže totiž často spôsobovať to, že do nej ukladáme aj veci, ktoré nepotrebujeme len preto, že tam „máme miesto“. Rovnako sa menšie peňaženky skvelo hodia aj do menších kabeliek, či ľadviniek, ktoré sú v súčasnosti nesmierne trendy.

Veľmi dôležité je pri výbere peňaženky prihliadať aj na voľbu správneho materiálu. Najlepšie sú také, ktoré sú odolné voči poškodeniu, vďaka čomu vám peňaženka vydrží niekoľko rokov bez poškodení. Medzi najobľúbenejšie materiály peňaženky patrí koža, látka a rôzne druhy koženky. Koža a jej napodobeniny totiž nielen vyzerajú nesmierne elegantne, ale rovnako sú aj značne odolné voči poškodeniu. Vhodné sú rovnako pre pánske, ako aj pre dámske peňaženky a prinášajú nadčasové modely.

vyber penazenky material

Ktoré peňaženky sú trendy?

Ak si chcete vybrať módnu peňaženku, mali by ste sa okrem praktickej stránky zameriavať aj na stránku estetickú. Medzi najdôležitejšie parametre patrí predovšetkým vzhľad. Nesmierne trendy sú už niekoľko rokov kožené a koženkové peňaženky v jednofarebných (najlepšie neutrálnych) prevedeniach. Môžu mať zaujímavé doplnky v podobe kovových komponentov, či napríklad nápadný spôsob zapínania. Nielenže sú trendy, ale rovnako sú takéto peňaženky aj nadčasové, vďaka čomu ich môžete používať aj niekoľko rokov. Takéto peňaženky sú opäť vhodné pre dámy aj pánov a sú rovnako estetické ako aj praktické.

Okrem jednofarebných a neutrálnych peňaženiek sú v tomto roku nesmierne trendy aj peňaženky s farebnými prvkami. Veselé bodky, či iné geometrické tvary dodajú aj neutrálnej peňaženke šmrnc. Ak chcete byť trendy, môžete siahnuť po takomto zaujímavom kúsku a dopriať si novú, veselú peňaženku, ktorá vás pri každom pohľade pobaví. Čo sa týka zapínania peňaženky, trendy sú všetky typy - zapínanie na cvok, na zips, či bez zapínania. Myslíme si však, že najbezpečnejšia forma ja zapínanie na zips, pričom však treba dbať aj na kvalitu prevedenia, aby sa vám hneď nepokazila.

Nech už si vyberiete peňaženku s akýmkoľvek dizajnom, snažte sa najmä siahať po kvalitných materiáloch a prevedeniach. Rozloženie peňaženky môže vo veľkom posunúť organizáciu vašich financií a dokladov. Niekomu môže vyhovovať veľká peňaženka, kde si bude môcť odložiť všetky veci a prehľadne ich prezerať, iní zas môžu dbať na minimalizmus a všetky kartičky majú uložené v telefóne. Úspechom výberu je teda dbať na vaše preferencie a voliť na základe vlastného úsudku.

Reklamný článok

 

ZDIEĽAJTE NÁS