pigmentove skvrnyMnohé ženy túžia po bezchybnej pleti a dôkladne sa o ňu starajú. Napriek tomu sa na nej môžu objaviť pigmentové škvrny, ktoré príliš pekne nevyzerajú. Vieme, ako si s nimi poradiť.

Pigmentové škvrny vznikajú z rôznych príčin

Pigmentové škvrny sa objavujú na nielen na tvári, ale po celom tele. Za ich vznikom stojí zvýšená hladina prírodného pigmentu melanínu, ktorému vďačíme za farbu našich vlasov, očí i pokožky. Ak sa ho tvorí viac, na pokožke sa objavujú rôzne škvrnky či drobné fliačiky.

pigmentové škvrny

Jeho nadbytok môže byť spôsobený nadmerným opaľovaním bez použitia kvalitnej opaľovacej kozmetiky, hormonálnymi zmenami, vekom i niektorými liekmi či bylinkami. Ak vás pigmentové škvrny desia, máme dobrú správu. Zvýšenej pigmentácii sa dá úspešne predchádzať a kozmetika si s ňou v mnohých prípadoch dokáže poradiť.

pigmentove skvrny liecbaVyhnite sa nadmernému slneniu

Patríte k ľuďom, ktorí sa radi opaľujú? Slnečné žiarenie môže výrazne ovplyvniť intenzitu pigmentových škvŕn. Dodržiavajte preto zásady bezpečného opaľovania.

Vyberajte si kvalitné krémy na opaľovanie s vyšším ochranným, nepohybujte sa dlhodobo na priamom slnku a myslite na to, že slnko nesvieti len v lete.

Pleťové krémy so SPF by ste mali mať po ruke aj v ostatných ročných obdobiach. Nezabúdajte ani na pestrú stravu plnú vitamínov a pitný režim.


Každý problém má riešenie

bioderma krem pigmentove skvrny

Ak sa pigmentové škvrny objavia, nepodľahnite panike. Vždy môžete vyskúšať viacero možností. Zosvetľujúci krém na pigmentové škvrny Bioderma Pigmentbio Daily Care SPF 50+ dokáže viac, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Nielenže rozjasní a hydratuje vašu pleť, ale zosvetľuje tiež pigmentové škvrny a zjednocuje farebný tón pleti.

 

Dobrou voľbou môže byť aj chemický peeling, lebo dokáže výrazne obnovovať pokožku. Svoju starostlivosť o pleť môžete doplniť o rôzne pleťové vody proti pigmentovým škvrnám, séra alebo o rozjasňujúce pleťové masky.

V prípade, ak ani kozmetika neprináša vytúžené výsledky, môžete sa zveriť do rúk odborníka. Laserová terapia prináša dlhodobé riešenie problému so škvrnami a odstráni ich z tváre, krku, dekoltu i chrbtov rúk.

Reklamný článok
foto: Shutterstock, Notino

ZDIEĽAJTE NÁS